Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Úsměv místo červených očí? Vyměňte chlorové přípravky za GUAA

Čvn 1214 Autor: Redakce

koupani v bazenuJednou z nejoblíbenějších dětských letních radovánek je koupání v bazénu. Díky cenové dostupnosti se na většině zahrad rodinných domů, ale třeba i na balkonech objevují bazény nejrůznějších velikostí. Pro batolata klasický nafukovací minibazének, pro začínající plavce a starší děti pak bazény s větším objemem.

Jedno je ale spojuje – během léta jsou plné mikroorganismů, které útočí na vaše děti. S chlorovými prostředky boj nevyhrajete.

Chlor: zoufale nemoderní

Chlor se opravdu používá v bojových operacích, ale ve formě plynu a rozhodně ne proti bakteriím a virům. Přesto je navzdory potvrzeným škodlivým účinkům stále využíván i pro dezinfekci vody v bazénech. Většina lidí ani neví, jak chlor ve vodě působí a jaká rizika při používání chlorové dezinfekce hrozí. Pojďme se na ně ve stručnosti podívat:

Ve chvíli, kdy se chlor setká s organickými sloučeninami, vzniká vázaný chlor. A právě ten je hlavní příčinou suché pokožky, zarudlých očí a ekzémů. Existuje však varianta, která udrží vodu ve vašem bazénu čistou a zároveň ochrání děti před zdravotními problémy.

Polymerová dezinfekce bakterie vyhladoví

guaaBezchlorové přípravky GUAA fungují na bázi polymerů. Ty ničí všechny škodlivé mikroorganismy tak, že jim zabrání se živit, a mikroorganismy tak v podstatě umoří hlady. Tyto přípravky neobsahují žádné dráždivé ani jinak škodlivé chemické látky, ale přitom jsou v boji za dezinfikovanou vodu minimálně stejně účinné jako ty chlorové.

Přípravky GUAA chválí i lidé na internetu. Na veřejně dostupných diskusích si uživatelé nejvíce cení toho, že výrobky GUAA nezapáchají, velmi snadno se používají a jsou účinné.

GUAA ocení celá rodina

Spotřebitelé také oceňují, že jsou přípravky k dostání v ucelené sadě. V jedné krabici lze pořídit kompletní sadu GUAA na péči o vodu v bazénech. Na výběr mají ze dvou variant, pro bazény nad 20 m3 a pro dětské bazény či bazény s objemem do 20 m3.

Velký boom domácích bazénů v České republice zapříčinil také zájem o alternativu k chlorové dezinfekci. dezinfekce vody v bazenu

Obzvláště rodiče dětí s alergiemi a ekzémy hledali přípravky, které by zajistily jejich dětem bezpečné koupání a rodičům možnost jednoduché a efektivní dezinfekce vody. To vše v sobě přípravky řady GUAA spojují. Vodu stačí dezinfikovat jednou za deset až čtrnáct dní a děti i rodiče si tak i v horkých dnech mohou užívat bezpečného koupání.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Úsměv místo červených očí? Vyměňte chlorové přípravky za GUAA
 • Agáta 31.7.2014 (14:23)

  Používala jsem ho letos do dětského bazénu a je pravda, že jsem tam taky četla, že obsahuje chlor, ale nešel ve vodě cítit a ani nedráždil.

 • mph1 11.6.2014 (14:21)

  Vyrobek GUAA obsahuje chlor. Je to uvedeno v bezpecnostnim listu. Inzerovat vyrobek jako bezchlorovy je klamava reklama. Podal jsedm podnet na COI.

  • Romana 26.3.2015 (10:32)

   Dobrý den, dostal jste nějakou odpověď od ČOI? Díky, Romča.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist