Internetový hobby magazín

Menu

Padesát českých parků bude současně hostit výstavu o kávě

Nejnovější články

Informace o události

Plné ruce práce. Takový je název výstavy o kávě, která od soboty 3. října oživí české a moravské parky. Na 15 výstavních panelech se například dozvíte, co je to kojot nebo roya, jak vypadá kávovník či kávová zrna nebo jak se káva zpracovává. Výstava upozorňuje na globální souvislosti mezi podmínkami pěstování a naší spotřebou. Autorem fotografií je Stanislav Komínek z organizace NaZemi, který navštívil pěstitele kávy v Guatemale a Mexiku. Zkoumal tam, jaké dopady na jejich životy má jejich zapojení do fairtradových družstev.

kava cerstve mleta cappuccinoV České republice vypijeme ročně přes tři kila kávy na osobu. Každoročně se zvyšuje podíl odpovědných spotřebitelů, které zajímá, za jakých podmínek byla káva vypěstovaná. Fairtradová káva je v České republice nejprodávanějším fairtradovým produktem, loni se jí prodalo 190 tun v hodnotě 138 milionů korun.

Akce se koná v rámci celorepublikového happeningu Výstava na stromech. „Akci plánujeme tímto způsobem udělat i v příštích letech, společným tématem všech ročníků má být odpovědná spotřeba. Po letošním zaměření na život pěstitelů kávy chceme příští rok veřejnosti ukázat, v jakých podmínkách se vyrábí naše oblečení nebo boty,“ doplnila Gabriela Štěpánková z organizace NaZemi, jež celou akci koordinuje. Na jednotlivých místech ji pořádají ve svém volném čase studenti, knihovníci, učitelé a další angažovaní lidé, kteří chtějí ve svém regionu zvýšit povědomí o globálních souvislostech našeho spotřebního chování.

Výstava se koná při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví vždy 7. října. Výstava bude v parcích viset od 3. do 10. října.

vystava na stromech

Datum/čas
03. 10. 2015
Celý den

Mapa


mapa není k dispozici

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 

 

<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist