Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tvoříme s dětmi: Nejjednodušší kraslice

Bře 2121 Autor: Redakce

Ke svátkům jara neodmyslitelně patří zdobení velikonočních kraslic. Vajíčka se dají zdobit mnoha nejrůznějšími způsoby pomocí spousty technik. Aby si celé vajíčko byli schopni nazdobit i naši nejmenší, vynecháme složitější techniky, jako je zdobení pomocí vosku, laku na nehty nebo pěny na holení, ale vypustíme i klasickou metodu barvení pomocí přírodnin či práškových barev (ne že by nas tyto techniky omrzely, věnovat se jim budeme v některém z dalších článků). Dnes pro vás máme tip, jak si nazdobit kraslice pouze pomocí fixů. Ke zdobení můžete použít akrylové fixy, které spousta z vás má doma na malování kamínků, ale stačit budou i obyčejné fixy, nebo třeba foukací fixy. V takovém případě ale doporučujeme kraslici přelakovat bezbarvým lakem.

kraslice jednoduche

Foto: Jana Šťastná, Príma receptář

Budete potřebovat:

  • vyfouknutá vajíčka
  • fixy (my jsme použili Centropen Decor pen)
  • špejle
  • podložku (hlavně v případě zdobení foukacími fixami)

Postup:

Před zdobením je důležité vyfouklá vajíčka odmastit, aby nám barvy na skořápce dobře držely. Postačí nám k tomu hadřík s vodou a saponátem nebo lihem. Jak na vyfouknuté vajíčko s jednou dírkou najdete ZDE. Kdo má raději klasické vyfukování se dvěma dírkami alespoň pořádně procvičí dech. Vyfouknuté vajíčko necháme pořádně oschnout, protáhneme jím špejli a můžeme začít zdobit.

Pokud jste milovníci jednoduchosti, můžete pomocí černého permanentního fixu vykouzlit během chvilky stylové vajíčko, postačí nám k tomu nakreslit na něj tenké čáry, proužky, puntíky nebo mřížku. Samozřejmě můžete zvolit i jinou barvu, do které letošní Velikonoce ladíte.

Děti si mohou namalovat kuřátko, zajíčka nebo dokonce smajlíka či svého oblíbeného hrdinu (u nás to bude zajisté velikonoční mimoň a L.O.L. panenka). Postavičky můžeme dotvořit dolepením pohyblivých očiček nebo veselých samolepek. Ve zdobení se fantazii meze nekladou a překrásná budou i obyčejně „počmrkaná“ vajíčka.

Náš tip: Článek, jak udělat z kraslice oblíbeného Mimoně, najdete ZDE.

Pokud jste se rozhodli pro zdobení foukacími fixami, nezapomeňte hlavně na podložku (třeba v podobě starých novin), aby nebylo kropenaté nejen vajíčko, ale i celý váš stůl. Vajíčka můžeme zdobit foukáním dvěma způsoby. Buď foukáme na celá vajíčka a získáme tak krásné kropenaté vajíčko. Může být jednobarevné, ale i vícebarevné. Druhý způsob je, že si na vajíčko přiložíme šablonkou (z papíru si vystřihneme kytičky, zvířátka….) a foukáme na vajíčko i na šablonku. Po zaschnutí barvy a odstranění šablonky zůstanou místa pod šablonkou světlá a nezakrytý zbytek vajíčka bude kropenatý. Při tomto tvoření bude každé vajíčko originál.

vajicka zdobena foukacimi fixami

Foto: Markéta Slavíková, Príma receptář

Kraslicemi můžete dozdobit jakoukoliv vaši Velikonoční dekoraci, ošatku, použít jako zápich do osení nebo pokud vajíčkem protáhnete šňůrku či stužku (kterou můžeme pro jistotu přilepit i tavnou pistolí), nádherně dozdobí i větvičky ve váze.

Veselé Velikonoce a užijte si tvoření.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist