Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Udělejte si mimoní kraslice

Bře 1611 Autor: Redakce

Rozhodli jsme se přinést vám několik tipů na velikonoční výrobnu a začínáme hned zostra! Vyrobte si s dětmi mimoní kraslice. Je to jednoduché a velmi efektní. Děti zabavíte na celé dopoledne a navíc dostanete nevšední velikonoční dekoraci, kterou bude obdivovat každý milovník žlutých kamarádů.

Jak na kraslice Mimoň?

Den předem vyfoukněte vejce, dobře omyjte jarovou vodou a nechte oschnout. Připravte si světle modrou a žlutou temperovou barvu, malé kelímky na vymáčknutí barvy, samolepící papír, nůžky, štětec, černou fixu a samolepící očička-ta koupíte v každém papírnictví. My doporučujeme nachystat ještě špejli a krabičku. Tyto propriety vám pomohou nechat vejce zaschnout.

mimoni kraslice budete potrebovat

Ze samolepícího papíru ustříhněte dostatečně dlouhý proužek, který nalepíte asi do poloviny vejce. Spodní stranu nabarvíte světle modře. Proužek má zabránit přetahování, ale pokud to zvládnete bez něho, použít ho nemusíte. Po zaschnutí proužek odstraňte a horní polovinu kraslice nabarvěte žlutou temperou. Pozor-zejména žlutou barvičku neřeďte vodou, jinak budete muset zejména u hnědých vajec nanášet více vrstev.

vyroba mimonich vajec

Po zaschnutí nalepte na žlutou část 1 větší nebo 2 menší očička těsně k sobě, obtáhněte je černou centrofixou. Tou také udělejte zadní číst brýlí. Domalujte také pusinku.

mimoni kraslice

A máte hotovo. Je to jednoduché že? Budeme rádi, pokud nám vaše výtvory zašlete na mail soutezprima-receptar.cz- Tři z vás dostanou hezkou knížku s návody pro šikovné ruce.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist