Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Trojkombinace hnojiv a fofátové sklo

Bře 1124 Autor: Redakce

Základem každého hnojení by mělo být organické hnojivo, které je přírodním zdrojem dusíku, fosforu a draslíku. Další důležitou součástí výživy je rohovina a guano. Dnes máme k dospozici hotový granulovaný koňský hnůj s vyrovnaným poměrem makroprvků. Hnůj nezapáchá a neobsahuje žádná semínka plevelů. Rovněž rohovina s vysokým obsahem dusíku je dnes k dostání v pytlíku. To stejné platí i pro guano s velkým obsahem fosforu. Guano koupíte jako klasické hnojivo NPK s přídavkem guana.

fosfátová sklaPro truhlíky nebo na menší zahrádky využijete fosfátová skla. Ta zakoupíte pod obchodním názvem AVA. Jde o dlouhodobě působící minerální hnojivo z fosfátových skel, které se zkládají z metafosfátů draslíku, vápníku, hořčíku a dalších důležitých mikroprvků jako je síra, železo, měď, mangan,zinek, molybden, kobalt.

Hnojina typu fosfátových skel zajišťují větší úrodnost pudy, zdravý a rychlejší růst rostlin, větší klíčivost semen, napomáhají růstu silné kořenové soustavy, prudce zvyšují celkovou odolnost rostlin proti negativním vlivům vnějšího prostředí, t.j. – mrazu, suchu, chorobám.

Tato hnojiva se používají velmi jednoduše. Při přesazování nebo i běžně stačí jen zapravit fosfátové sklo co nejvíce ke kořenům. Jen takto dosáhnete tíženého účinku. Postačí cca 20 g hnojiva zapravit do půdy. Minimální účinek fosfátových skel je jeden rok.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist