Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Trénink dokáže změnit povahu psa. Jak na to?

Čvc 1521 Autor: Redakce

pes doginniPořídit si nového pejska je pro každou rodinu velkou událostí. S tím roztomilým stvořením byste se nejspíš chtěli celé dny jen mazlit a hrát. To by ale byla chyba, které byste v budoucnu mohli litovat. Nezapomínejte na to, že pejsek není jen na mazlení, ale měli byste věnovat také čas a energii jeho výcviku a socializaci. Rčení „pozdě bycha honit“ totiž v tomto případě platí dvojnásob.

Výcvik? Ano!

Díky výcviku se pejsek brzy naučí zvládat základní povely a uvědomí si své místo v domácnosti.

Stejně jako děti i pejskové potřebují mít svůj režim a pevně nastavené mantinely toho, co si můžou dovolit a co naopak ne. Kromě toho můžete včasným tréninkem a nacvičováním povelů předejít mnoha nepříjemnostem, a dokonce i ovlivnit povahu vašeho psa.

pes doginni„Ideální je začít s výcvikem už u štěňátek. V prvních třech až čtyřech měsících života totiž mají pejsci největší schopnost učit se novým věcem,“ radí profesionální trenérka psů Marcela Čápková. Budete-li svého pejska důsledně trénovat, zajistíte si nejen pohodlí, ale především bezpečí zvířete i jeho okolí. Dobře vycvičený pes vám neuteče do silnice a nebude agresivní, když přijde pošťák nebo sousedka.

Kromě toho je trénink pro pejska i zábava. Psi totiž přirozeně potřebují pohyb, kterého mají stejně jako většina lidí nedostatek. Je přece lepší, když se pes vydovádí venku než třeba ve vašem botníku. Méně už záleží na tom, jestli pejska vezmete na cvičiště, nebo ho budete trénovat třeba v parku, kde je zvyklý.

Nejlepší je, když pejska trénuje jeho vlastní páníček s asistencí profesionála. Díky tomu totiž bude od začátku zvyklý i na povely od něj.

pes doginniTip: Pokud nestíháte pejska trénovat sami nebo potřebujete poradit od profesionálního trenéra, pořiďte mu soukromého cvičitele přes Doginni.cz. V databázi prověřených hlídačů a venčitelů najdete i takové, kteří mají certifikáty na výcvik nebo agility.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2021>>
PÚSČPSN
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist