Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Trápí vašeho pejska blechy a klíšťata? Máme přírodní řešení, jak se jich zbavit!

Čvn 2212 Autor: Claudie Kornelová

Léto obvykle přináší spoustu zábavy a venkovních dobrodružství, na které se většina z nás těší, ale s spolu s tím přichází i větší množství otravného hmyzu a parazitů, kteří mohou ovlivnit pohodu našich mazlíčků. Pokud i váš pejsek trpí na blechy a klíšťata a vy netušíte, jak se jich zbavit, čtěte dál a my vám poradíme ty nejlepší přírodní tipy.

klíště

Pomozte vašemu psímu miláčkovi v boji proti blechám. Zdroj foto: Unsplash.com – Erik Karits

Podívejte se po přírodním řešení

Abychom co nejlépe podpořili zdraví a pohodu našich mazlíčků, podívejme se na přírodní, netoxické možnosti prevence proti blechám a klíšťatům. Opravdu, nejlepší ochrana začíná zdravou, druhově vhodnou čerstvou stravou nebo syrovou stravou s nízkým obsahem sacharidů. Jednoduše řečeno, zdravý pes přitáhne méně blech než pes, který má oslabený imunitní systém nebo chronické onemocnění.

Potraviny pro boj proti blechám a klíšťatům

Do stravy vašeho psa lze přidat několik jednoduchých potravin, které zajistí extra podporu imunity a větší odolnost vůči parazitům. Patří mezi ně potraviny jako čerstvý česnek a surový med.

Čerstvý česnek má přirozené vlastnosti proti parazitům a podporuje imunitu a je pro psy zcela bezpečný, pokud je podáván v malých, vhodných množstvích. Dát ¼ čajové lžičky čerstvě nasekaného česneku na 7 kilogramů tělesné hmotnosti psa je skvělá denní rutina během sezóny blech a klíšťat (nebo po celý rok).

Poznámka: Česnek v prášku nebo jako doplněk kapslí nebude mít stejné účinky jako čerstvě nasekaný česnek.

Syrový med je skvělým (a lahodným) posilovačem imunitního systému. Přidejte asi ½ čajové lžičky na 7 kilogramů tělesné hmotnosti psa za den. Výhody jsou větší u lokálně vyráběného medu, který poskytuje imunitní podpůrné vlastnosti, které bojují s alergeny ve vašem konkrétním regionu.

česnek

Vyzkoušejte přírodní pomoc v podobě česneku, dbejte však na správné dávkování. Zdroj foto: Unsplash.com – Bryam Blanco

Doplňková strava na ochranu proti parazitům

Kromě stravy, můžeme proaktivně podporovat imunitní systém našich mazlíčků pomocí specifických přírodních doplňků.

Sušené nativní kolostrum je vynikajícím doplňkem stravy na podporu imunity. Jedná se o první dojení z hovězího (kravského) vemena, všichni savci produkují při narození mlezivo pro své novorozence, které poskytují protilátky a imunitní faktory, růstové a opravné peptidy pro zlepšení zdraví střev, imunitního systému a dalších tělesných systémů. Podívejte se na internet, kde jsou v mnoha různých variantách.

Ostropestřec mariánský a pampeliška pro rutinní nebo sezónní detoxikaci mohou výrazně přispět k podpoře odolnosti a celkového zdraví vašeho mazlíčka. Jedná se o bezpečné a šetrné detoxikační možnosti pro ochranu jater a ledvin.

Přírodní možnosti prevence proti blechám a klíšťatům

Přírodní možnosti použití repelentu proti blechám a klíšťatům přímo na domácí mazlíčky nebo v jejich prostředí jsou také účinným preventivním opatřením. Přírodní produkty vyžadují častější aplikaci a používání, aby se přiblížily účinnosti chemických produktů a léků na předpis. Blechy se obecně snadněji odpuzují nebo zabíjejí ve srovnání s klíšťaty, která jsou odolnější a obvykle vyžadují silnější prostředky.

Pokud jde o klíšťata, nic nenahradí pečlivé kontroly vašeho psa po čase stráveném venku. Použití hřebenu na blechy s jemnými zuby může být také účinným způsobem, jak najít klíšťata a nebo blechy, a nástroj na odstranění klíšťat může také přijít vhod. Mějte na paměti, že blechy žijí více v prostředí než na domácím mazlíčkovi, takže pokud je na svém mazlíčkovi nacházíte, budete chtít řešit i své domácí prostředí.

sprej

Vyzkoušet můžete osvědčené repelenty. Zdroj foto: Unsplash.com – Brett Jordan

Křemelina

Křemelina poskytuje bezpečnou a přirozenou možnost, kterou lze používat uvnitř vašeho domova, přímo na domácí mazlíčky a také venku na dvoře. Je to hedvábně jemný prášek, který působí jako vysoušedlo k účinnému hubení blech a jejich larev. Používejte kvalitní křemelinu, kterou lze posypat pelíšek vašeho mazlíčka, stejně jako koberce, nábytek a mnoho dalších míst, kde váš mazlíček tráví čas. Nechte křemelinu působit asi 24 hodin a poté vysajte. Lze ji také aplikovat přímo do srsti, kůže, ale zcela se vyhněte obličeji, očím, nosu a ústům. Ideální může být vykoupat vašeho mazlíčka o 24 hodin později, jelikož křemelina může potenciálně vysušit jeho kůži.

Háďátka

Užitečná háďátka (Steinernema Carpocapsae) jsou skvělou volbou pro přirozenou kontrolu parazitů na vašem dvoře nebo venkovním prostoru. Hlístice se používají k ochraně zahrad a rostlin před mravenci a housenkami, ale také poskytují účinnou prevenci proti blechám a klíšťatům, protože se živí larválními stádii tohoto hmyzu, dokud jsou ještě v půdě. Podívejte se na internet, kde se ve vašem okolí dají háďátka sehnat.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má mnoho zdravotních výhod a lze jej také použít k odpuzení blech. Ocet smíchaný s vodou ve stejném poměru (50/50) roztoku může být nastříkán nebo aplikován na vašeho psa předtím, než vyrazíte ven.

jablečný ocet

Vyzkoušet můžete jablečný ocet v kombinaci s vodou. Zdroj foto: Unsplash.com – Bulbul Ahmed

Neemový olej

Neem je strom původně z Indie a je vysoce ceněn pro svou škálu léčivých vlastností, které nabízí kůra, květy a olej extrahovaný z jeho semen. Jednou z mnoha zdravotních výhod neemového oleje jsou jeho přirozené insekticidní vlastnosti. Neem se používá v ekologickém zemědělství k ochraně plodin před hmyzem a je velmi bezpečný a účinný pro domácí mazlíčky a lidi.

Esenciální oleje

Esenciální oleje a zvířata mohou být nepochopeny. Veterináři si nemusí být vědomi správného používání esenciálních olejů pro domácí mazlíčky. Pokud uvažujete o použití esenciálních olejů u vašich mazlíčků, poraďte se nejprve s holistickým veterinářem, který byl v této oblasti vzdělán a proškolen a může vás tak bezpečně poučit o použití esenciálních olejů pro vašeho mazlíčka.

Mnoho esenciálních olejů má vlastnosti odpuzující blechy a klíšťata. Některé esenciální oleje jsou pro domácí mazlíčky toxické, proto je důležité používat pouze kvalitní oleje terapeutické kvality v důvěryhodných produktech s bezpečným složením pro domácí mazlíčky, které lze nalézt ve formě sprejů nebo novějších ubrousků proti blechám a klíšťatům. Toxicita závisí na kvalitě oleje a použitém objemu. Používejte produkty pouze podle doporučení.

Mezi běžné esenciální oleje používané k hubení škůdců patří cedr, máta peprná, citronová tráva, levandule, šanta kočičí, eukalyptus a pelargónie.

Důležité: Nedovolte, aby váš mazlíček požil esenciální oleje. Eukalyptus by se nikdy neměl podávat perorálně.

oleje

Esenciální oleje jsou vynikajícím pomocníkem, jen nenechte zvířátka, aby je olizovala. Zdroj foto: Unsplash.com – Taylor Heery

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist