Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

To nejlepší pro zpracování dřeva

Říj 1505 Autor: Monika Harcarikova

příprava dřeva na zimuLéto nás již opouští a svými slabými paprsky naznačuje potřebu připravit se na podzim a zimu. Starost o správnou barvu trávníku nahrazuje starost, zda budeme mít čím topit a jak se zahřejeme během dlouhých sychravých večerů. Abychom si i zimní období náležitě užili, musíme se na něj s předstihem připravit.

Máme pro vás pár tipů, díky kterým se starosti rozplynou rychlostí blesku, protože příprava vás bude bavit! Dokonce už nebudete závidět medvědovi jeho zimní spánek, protože zima s knížkou v ruce, vytopeným domem a spoustou dřeva do krbu nemusí být jen nikdy nesplněným snem. Podívejte se, jak si ho jednoduše splnit.

Hobby v podobě řezání

STIHL  MS170Prvním pomocníkem a můstkem k pohodové zimě je farmářská pila STIHL MS 271. I když nejste zrovna Pepek námořník a Arnold Schwarzenegger v jedné osobě, tato mašinka vám pomůže. Silná a robustní pila je vhodná ke zpracování dřeva v nezpracovaném stavu a rozměrných klád. Pila s benzinovým pohonem a výkonem 2,6kW, s úsporným motorem 2-MIX a dlouhodobým systémem filtrace vzduchu udělá většinu práce za vás. Je vybavena i antivibračním systémem a splňuje normu o zplodinách EU II. Koupit ji můžete za cenu 12 390 Kč.

Menší alternativa

Pila STIHL MS 251, která se chlubí výkonem 2,2 kW, je šetrnější k životnímu prostředí. Dokazuje to o 50 % nižší emise zplodin v porovnání  s pilami STIHL, které disponují pouze konvenčním dvoutaktním motorem. Technologie motoru zajišťuje i o 20 % nižší spotřebu paliva. Mezi plusy této pily řadíme i nízkou úroveň vibrací a dostatečnou tuhost. Řezání dřeva se stane koníčkem, na který se budete těšit. Běžná cena 13 290, nyní za pouhých 11 590.

Ideální volba pro nenáročné

STIHL MS 180Jestliže nejste zrovna dřevorubec a vaše práce se dřevem se omezuje jen na rutinní záležitosti, je pro vás vhodná lehká motorová pila STIHL MS 180. Přestože svými rozměry nikoho neohromí, její výkon to zvládne. Uživatelsky oblíbenou se stala i díky bočnímu napínání řetězu, manipulace je tedy jednoduchá a bezpečná. Oblíbeným nástrojem se pila STIHL MS 180 stane i díky snadnému jednopáčkovému ovládání, lištou dlouhou 35 cm a úsporným motorem 2-MIX. Obavy, že si s ní nebudete rozumět, tedy nechte rozplynout. Nyní za akční cenu 6 390 kč.

Pro vás i vaše sousedy

Jste noční ptáci a vaši sousedé naopak nechtějí být večer rušeni? Nebo s nimi máte harmonický vztah, který by zvuky pily mohly rozladit? Řešení se nabízí v podobě pily STIHL MSA 160 C-BQ. Mezi její přednosti se řadí tichý chod, jednoduché ovládání a akumulátor, práci si tam můžete vzít na vhodné místo, kde se navíc cítíte příjemně. Cena za pilu bez akumulátoru a nabíječky je 7 990 Kč.

Štípání bude radost

Dalším pomocníkem ke zpracování dřeva je univerzální sekera. Připravit s ní můžete dřevo k táboráku, třísky do krbu a cokoliv, na co si vzpomenete. Sekera STIHL pochází z edice 1926, chlubí se vyvážeností a kompaktností. S délkou 40 cm a hmotností 700 g vám padne do ruky. Nyní za 1 701 Kč.

Bezpečnost práce především

I když zpracování dřeva zvládáte s naprostou grácií, nikdy nepodceňujte svou bezpečnost! Při práci s motorovou pilou jsou v největším nebezpečí vaše nohy. Řešení se nabízí v návlecích, které chrání přední část nohou. Navíc si je můžete nastavit přesně na míru, aby nikde neškrtily nebo naopak nebyly příliš volné. Řezání se může stát oblíbenou činností! Chrániče seženete za 3 018 Kč.

VIKING GE 150 Pryč s dřevnatým odpadem

Zakopávání o větve na zahradě a řešení problému, kam s nimi, už může být minulostí. Štěpkovač VIKING GE 150 hravě zvládne větve do průměru 35 mm a další dřevnatý odpad. Rozdrcený náklad lze přidat do kompostu. To vše za cenu 10 390 Kč.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist