Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Tepelná čerpadla-nejoblíbenější alternativní způsob vytápění

Dub 1211 Autor: Redakce

interier cerpadloJe jasné, že ceny energií klesat nebudou. Proto bychom se měli zaměřit na možnosti vytápění zejména u novostaveb. Za ekologické a zároveň ekonomické vytápění sice jako za počáteční investici připlatíte, ale v konečném důsledku se vám to brzy vrátí. Většina z nás se soustředí na možnost vytápět za pomoci tepelného čerpadla. Jedná se o prostředek velmi levného vytápění s možností ohřevu vody. Tepelná čerpadla lze připojit i na systém podlahového vytápění.

Jak tepelná čerpadla fungují?

Na téma tepelná čerpadla bylo napsáno mnoho. Jelikož je dnešní článek spíše pro lajky, aby si udělali obrázek o možnosti vytápění, nebudeme se zaměřovat na technologie a technické detaily. Všichni by ale měli vědět, že tepelné čerpadlo funguje na principu, který využívá okolní teploty k přeměně cíleného tepla. Velmi důležité je také vědět, že existuje několik typů tepelných čerpadel. Pro domácí využití se ale nejvíce používají tepelná čerpadla typu vzduch/vzduch a vzduch/voda.

Výhody tepelných čerpadel vzduch/voda

Že se jedná o ekologické a při tom ekonomické vytápění jsme se již zmínili. Další výhodou je kupodivu snadná montáž tepelných čerpadel. Pokud vyberete nebo vám bude doporučeno tepelné čerpadlo, které využívá jako médium vzduch, nebudete v žádném případě muset provádět výkopové práce na zahradě a podobné stavební úpravy. Čerpadla navíc nenarušují teplotní rovnováhu okolí, jak tomu je u tepelných čerpadel země-voda. Samozřejmostí je, že tepelná čerpadla mohou pracovat celoročně a nemohou je zastavit ani nevídané mrazy. A nyní potěšíme zejména dámy, při dobrém nastavní jsou tyto systémy bezobslužné.  Co se výběru tepelných čerpadel týče, zaměřte se na tepelná čerpadla voda/vzduch od společnosti Acond.

Tepelná čerpadla Acond

Společnost Acond je na našem trhu opravdovým nestorem v dodávkách tepelných čerpadel. Čerpadla Acond jako všechny čerpadla potřebují ke svému provozu část vyrobené energie. Čerpadla Acond jsou ale o mnoho úspornější, a proto se vám investice navrátí o poznání rychleji. Na stránkách výrobce najdete i příklady výpočtů a porovnání nákladů na vytápění, samozřejmě také všechny technické detaily a kontakty na výrobce.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist