Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Svlačec – symbol erotiky!

Čvc 1713 Autor: Renata Petříčková

Je jen málo rostlin, které už na první pohled evokují erotické představy. Pevně se ovíjející a sladce vonící svlačec je ale jedním z nich. „Legenda říká, že povijnice nachová je mladá dívka zasažená Amorovým šípem přímo doprostřed srdce, ale její vyvolený jí nebyl osudem přán, proto ji Venuše proměnila v květ. Neutišitelný milenec ji chtěl následovat i po její smrti, a tak bohyně lásky vyslyšela jeho přání a proměnila ho v šafrán“, říká se v Herbáři od Bernarda Bertranda. Tess Whitehurst zase v Kouzelné moci květin tvrdí, že svlačec je magickou rostlinou připomínající, že nejniternější a nejvroucnější přání se mohou splnit, pokud si je budeme opravdově a srdečně přát. Rostlina, která nás vede k samotnému žhavému jádru našeho srdce.

svlacec

Je tak vrtkavá jako její květ, který kvete jeden jediný den? Budiž útěchou, že další ho následuje a svlačec tak má přesně spočítané své květy tak, aby jeden odkvetl a druhý byl už dalšího rána připraven na svůj den slávy…

Kam se podíváme, tam povijnice nachová slibuje až ďábelské svody a čáry! Snad za to může její pronikavá pálivá chuť… Snad za tuhle pověst může její mexická sestra… snad příbuznost s jedovatým lilkem.

Mimochodem, svlačec má mnoho druhů, ten náš je zcela neškodný.

svlacec

Povijnice posvátná je totiž slušný halucinogen

U nás ji nenajdeme, roste na území Mexika a odtamtud o ní už od starých Aztéků kolují zvěsti o tom, že je používána šamany k navození halucinogenních stavů. Vizuální halucinace, pocit omámení a fantazie, které se zdají až groteskní. Člověk tak zažívá jakýsi karneval smyslů a vjemů. Mohou za to obsažené alkaloidy v semenech, účinek se pak podobá známé droze LSD. Jak se říkávalo – spojujete se se samotným ďáblem! Prý vás zbaví zdravého rozumu – no i přesto povijnici právě Aztékové považovali za posvátnou rostlinu a tvrdili, že v tom omámeném stavu docházíte ke své pravé duši.

Něco magického na této rostlině určitě je. Je spojením pomíjivosti, díky jejímu krátkému květu, a hloubce účinku skrytého v semenech a kořenech.

svlacec

Náš nachový svlačec je však dobrým lékem

Výborně působí jako projímadlo, jak rostlina stimulující tvorbu žluči a trávicích látek. Ano, milují ji zvířata, králíci, kozy, ovce právě pro tu skvělou vlastnost, že jim notně podpoří trávení. Odlehčují zejména ženským problémům, dokonce působí i na vyrovnání psychiky, a to zejména díky obsahu hormonů delikátně vyladěných právě pro ženské tělo (a tím možná působí i afrodisiakálně, protože uvolněná a bezstarostná žena má více myšlenek na nemravné věci). Traduje se, že stačí tři semena svlačce a zažijete mnohem silnější orgasmus díky citlivějším děložním stahům. Z toho důvodu se také nedoporučuje těhotným a kojícím ženám: Jedinou výjimkou bylo dřívější použití jako anestetika při porodech a zraněních. Nebylo co závidět, svlačec má jako bylina velmi ostrou a pálivou chuť – nic, co by si člověk chtěl podruhé zopakovat dobrovolně.

Mírní bolesti všeho druhu, zejména pak ty křečovité nebo způsobené namoženými šlachami, svaly nebo zlomenými kostmi. Ve formě obkladů pomáhá při bolestech hlavy nebo kloubů.

Podobné účinky, zejména vysoký obsah ženských hormonů má kromě semen také kořen svlačce.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist