Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Slané těsto na tvoření

Pro 1919 Autor: Redakce

Milujeme všechny domácí hmoty jako jsou modurity či modelíny. Další variantou k domácímu moduritu je slané těsto, se kterým se také moc hezky pracuje. Stačí dodržet jednoduché počty a není důvod, aby se nepovedlo také vám. Obarvit můžete buď rovnou těsto, nebo následně až ozdobičky. Pokud všechno těsto nevyužijete, zabalte ho do potravinářské folie. Jinak by se při vysychání drolilo. Jednou z mála nevýhod oproti moduritu je, že barva není čistě bílá, ale jemně nahnědlá po mouce. Určitě to nevadí u přírodních nebo domalovávaných ozdobiček.

vizovicke testo na tvoreni

Budete potřebovat:

  • 2 hrnky hladké mouky + na podsypání
  • 1 hrnek soli (jemné)
  • 3/4 hrnku studené vody

Postup:

Smíchejte sypké ingredience a při stálém míchání pomalu přilévejte vodu, dokud nezískáte pružné, ale pevné nelepivé těsto, které dobře propracujte. Hladkou mokou jemně podsypte vál a vyválejte asi 4 mm silný plát. Vykrajujte tvary dle vlastního uvážení, ihned přeneste na plech s pečícím papírem.

recept na slane testo na tvoreni

Pečeme na 120°C asi hodinu nebo na 80°C asi 3 hodiny, dokud tvary nebudou zcela tvrdé a těsto výrazně nezesvětlá a nelepí se k pečícímu papíru. Další možností je sušení na vzduchu. Nechte výrobky v teplé místnosti a cca za 3 dny ozdoby ztvrdnou a jsou připraveny k domalování. My jsme použily klasické laky na nehty, které jsme malinko zředili odlakovačem.

slane testo na tvoreni

Z těsta jde tvarovat také 3D figurky. Jednotlivé díly pak k sobě lepte vodou.

Naše tipy:

  • Před pečením můžete na ozdoby, které nechcete dobarvovat obtisknout silikonová tvořítka, záclonu a podobně a natřít žloutkem. Výrobky dostanou krásnou přírodně zlatavou barvu.
  • Vždy je dobré hotový výrobek ze všech stran nastříkat bezbarvým lakem ve spreji. Zabráníte tím vlhnutí hotového výrobku a tím zvýšíte jeho životnost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist