Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

S letní péčí o zahrádku pomůže i správný postřik na plevel a škůdce

Čvn 2423 Autor: Komerční sdělení

Letní teploty máme konečně tady a můžeme si vychutnávat pobyt na zahrádce. Ovšem aby odpočinek na ní byl příjemný, musíme se o zahradu náležitě postarat. Pečovat o trávník, přihnojovat, zavlažovat, vytrhávat plevel, zastřihávat a mnoho dalšího.

Zahrada není jen o příjemné relaxaci, ale především o tvrdé práci. O to víc je pak odpočinek zasloužený a ovoce sladší, zelenina šťavnatější a křupavější. Vedle zahradních prací je také nutné pečovat o zahradní nářadí, nábytek nebo natřít plot, aby déle vydržel a vypadal hezky.

postrik rajcat

Foto: amedeoemaja / Adobestock.com

Péče o trávník

Vedle pravidelného sekání trávy je důležitá i závlaha. Při nižších letních teplotách stačí závlaha jednou týdně. Vedle zavlažování nezapomínáme na přihnojování, nejlepší hnojivo pro vaše rostliny i trávník, je pochopitelně na organické bázi. Co se týče délky trávy, platí: čím delší, tím lepší. Delší trávník zadrží více vlhkosti, má nižší teplotu a tolik nehnědne. Je to dobré i pro obyvatele zahrádky. Ideální čas pro závlahu (nejen trávy) je brzy ráno před východem sluníčka nebo večer.

Prořezávání keřů a stromů

Zajistěte si, aby byly veškeré zahradnické pomůcky v dobrém stavu. Ať už jsou to zahradní nůžky různých velikostí i pilky a pily. Zejména srpen je obdobím prořezávání keřů a stromů, ovšem je-li potřeba někde něco přistřihnout, nečekejte až na srpen.

Plevel pod kontrolou

Ne každý plevel musí být na škodu. Ovšem ten nežádoucí je potřeba pravidelně likvidovat. Ať už zvolíte správný postřik na plevel nebo jinou formu jeho likvidace. Nedopusťte, aby se plevel rozrůstal a ohrožoval okrasné rostliny nebo vaší úrodu. Podle typu plevele i velikosti zahrady můžete vybírat z nejrůznějších druhů postřiků. Udržovaná zahrada se vám odvděčí svou krásou i bohatou úrodou.

Péče o letničky

Právě letničky činí zahradu krásnou, plnou barev a svěžesti. Nádoba v níž letničky hodláte pěstovat by měla být v poměru k velikosti a množství pěstovaných rostlin v ní. Nesmí chybět dostatek otvorů k odvádění přebytečné vody a pochopitelně kvalitní substrát. Letničky vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování kvalitním hnojivem. Také je nutné vyštipovat již odkvetlé květy a dát prostor těm novým.

Zatočte se škůdci a chorobami

Pohled do krásné a udržované zahrady je tou nejlepší odměnou za tvrdě odváděnou práci. Co smutnějšího by mohlo být, než vidět chřadnoucí strom, keř či jinou rostlinu. Zbavit se škůdců a původců různých nemocí rostlin lze jak přírodní cestou, tak pomocí nejrůznějších postřiků. Možná jste už zkusili babské rady, jak zatočit se slimáky a housenkami, jež si pochutnávají na vaší úrodě ředkviček, ale nic nezabralo. Pak nezbývá, než zkusit komerční přípravky, které mají mnohonásobně vyšší účinnost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist