Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Růžový krém na ruce

Čvc 1207 Autor: Redakce

Mnoho bylinek je také pro vnější použití. My vám v dnešním článku přiblížíme recept na růžový krém na ruce, který zvlhčuje pokožku. Recept je z knihy Domácí bylinkář. Zde najdete více než 100 léčivých rostlin, jejich účinné látky, způsob pěstování a sběru, příprava mastí, nálevů, odvarů a kloktadel, jejich použití s podrobným rozpisem dávkování.

kremy z bylinekRůžový krém na ruce je voňavý krém, který pokožku vyhlazuje a vyživuje, vhodný pro všechny zaměstnané ruce. Spojuje regenerační zastudena lisovaný olej semen šípkových růží (Rosa canina) se zklidňujícími extrakty z damašské růže (Rosa × damascena) a oživuje suchou, podrážděnou a namáhanou pokožku. Pro hlubší hydrataci obsahuje také mandlový olej a kakaové máslo.

Přísady (na 85 g krému)

1,5 lžičky kakaového másla
1 lžička včelího vosku
1 lžíce mandlového oleje
1 lžíce šípkového oleje
3 lžíce růžové vody
2 lžičky emulgačního vosku
10 kapek esence rose absolute

Postup

V misce na vodní lázni rozpusťte kakaové máslo, včelí vosk a mandlový olej. Růžovou vodu opatrně v pánvičce zahřejte a rozpusťte v ní emulgační vosk. Růžovou vodu velmi pomalu přimíchávejte ke směsi olejů, míchejte metličkou, dokud krém nezchladne. Do krému přidejte růžovou esenci a zamíchejte. Krém uchovejte ve sterilizované skleněné nádobce s těsnícím uzávěrem. Skladujte v chladničce, spotřebujte do 2 měsíců.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist