Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Rizikové kácení a ořezy stromů

Bře 1401 Autor: Redakce

kaceniMáte na pozemku strom, který ohrožuje váš majetek nebo zdraví? Neriskujte a vyvarujte se nežádoucím situacím nebo dokonce tragickým nehodám. Nechte jej odborně pokácet. Oslovte profesionály v rizikovém kácení stromů.

Kdy je třeba strom pokácet?

K nejčastějším důvodům, které vedou k rozhodnutí strom pokácet, patří zejména:

  • Strom stárne a mohou jej postupně napadat nejrůznější nemoci (dřevokazné houby), tvoří se v něm dutiny, čímž ztrácí stabilitu, uhnívají mu větve či kořeny.
  • Výsadba stromů byla špatně naplánovaná a projeví se až po mnoha letech. Kořenová část stromu narušuje statiku budovy, je příliš blízko elektrického vedení nebo samotné stavby.
  • Dále se strom jednoduše naklání ve směru vašeho domu. Je suchý nebo vám přímo stíní před oknem a do domu vám tak nejde dostatek světla. Strom může být také poničen vichřicí.

Proč přizvat profesionály?

profi kaceniAčkoliv se pokácení stromu může zdát jako jednoduchá záležitost, zdaleka tomu tak není. Mnohdy strom nelze odstranit najednou ze země, ale postupně po částech, od vrcholu kmene až k bázi kmene. Postupné kácení je vysoce specializovaná a nebezpečná činnost, kterou lze svěřit pouze profesionálovi. Kromě bohatých zkušeností si práce vyžaduje také specializované vybavení, které zajistí pracovníkovi a jeho okolí dostatečnou bezpečnost. Profesionál dodržuje veškeré stanovené normy a je pojištěn proti případným nehodám. Každý rok dochází ke zraněním několika lidí, včetně stromolezců, kteří podcenili situaci a nedodrželi některou z bezpečnostních zásad.

Nechte raději péči o vaše stromy a samozřejmě také kácení stromů odborníkům. Vedle prvořadé bezpečnosti zajistí efektivní zásah šetrný k okolí. Odborníci na rizikové kácení stromů využívají k výkonu různorodou techniku. Může jít o arboristické vybavení, které je praktické zejména při ořezu větví a postupné kácení stromů stromolezeckou technikou. K dalšímu vybavení, které se při práci používá, je vysokozdvižná plošina, jeřáb, automobilová plošina nebo lze také použít různé typy kvalitních žebříků. Samotnou práci by měli provádět fyzicky zdatní a manuálně zruční jedinci, kteří umí s danou technikou perfektně zacházet.

prorezavani stromu profiKdyž strom pouze prořezáváme…

Prořezávání stromů je náročnější činnost než samotné pokácení. Když nechcete strom pokácet, ale pouze ho prořezat, je třeba dbát na to, aby řezy byly provedeny správně. Jde totiž o nezvratnou činnost a strom i po prořezání musí zůstat v pořádku, aby mohl dále růst či plodit ovoce.

Řez je stromy vždy vnímán jako poranění. Profesionál, který se zabývá prořezáváním stromů, musí být na základě znalostí z biologie schopen rozhodnout, zda je či není v konkrétním případě řez stromu nutný a v jakém rozsahu je třeba jej provést. Musí také zvolit optimální způsob řezu, kterých existuje celá škála.

Informace a fotografie poskytl:
Antonín Dobrozemský
Tel. +420 777 808 719
E-mail: info@ad-vyskovky.czwww.ad-vyskovky.cz

Postup kácení stromu-fotogalerie

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist