Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Rekonstrukce koupelny není hračka

Říj 1603 Autor: Redakce

Ať se do rekonstrukce koupelny pouštíte svépomocí, nebo si na ni netroufáte a rozhodně k ní potřebujete kvalitní řemeslníky, vždy se ještě hodí navíc partner, pro kterého jsou koupelny srdcovou záležitostí a tedy jádrem jeho byznysu. Takovým partnerem je firma, která vám dokáže na klíč vytvořit 3D návrh nové koupelny, poradit s malými změnami i s výběrem jednotlivých kousků sanity nebo třeba s typem a barvami obkladů. Rekonstrukce koupelny se totiž snadno mění v noční můru, která začne ždímat váš rozpočet mnohem více, než jste původně plánovali. Proto zde platí snad mnohem více než jinde přísloví: „dvakrát měř, jednou řež.“

rekonstrukce koupelny

Na co myslet při moderní rekonstrukci koupeny?

Možná je hned na začátku dobré zvážit, nakolik se musíme pouštět do skutečně velké rekonstrukce, nebo jestli udělají parádu i takzvané „malé-velké“ změny. Zdá se vám vaše koupelna nemoderní? Možná postačí výměna obkladů a sanity. Bourání a zvětšování koupelny by nejspíš přece jen překročilo rozpočet na rekonstrukci, který máte a z velké části by to mohlo znamenat i nutnost částečné rekonstrukce okolních místností.

Máte problém s odstříkáváním vody při koupeli a sprchování? Často postačí elegantní zástěny na vanu či dveře ke sprchovacímu koutu. Skvělá řešení nabízí sortiment firmy Ravak, který je dostupný nejen pro české, ale i slovenské zákazníky, kde Ravak sortiment rovněž nakoupíte. Ta vám navíc díky spolupráci s řadou koupelnových studií dokáže nabídnout i rekonstrukci koupelny zcela na klíč. Od případných bouracích prací, přes vyzdění nových stěn a příček, k rekonstrukci rozvodů vody i elektroinstalace, úpravu podlahy, položení obkladů i nové dlažby, až po výběr a instalaci sanity a ostatního koupelnového vybavení. Moderní rekonstrukce koupelny přitom nemusí být ani příliš drahá.

rekonstrukce koupelny ravak

Rekonstrukce staré panelákové koupelny je dnes již skutečně nutností

I když mnoho panelákových koupelen dnes již prošlo rekonstrukcemi, řada má stále staré, neestetické umakartové jádro. Majitelé se jen neradi pouštějí do rozsáhlých rekonstrukcí a obvykle si svoji nečinnost obhajují tím, že s natolik malým prostorem se i tak nedá nic dělat. A to právě není pravda.

Jádro z umakartu je určitě důležité odstranit a nahradit jej zděnými příčkami. Nemusíte však kvůli koupelně hned měnit dispozici bytu. Nové obklady změní vzhled koupelny. I v menší lze ponechat vanu, kterou je však vhodné opatřit kvalitní odsouvací zástěnou. Díky ní získáte rovněž možnost jednoduchého sprchování ve stoje, zejména pokud na zeď připevníte praktický držák na sprchu. Pod novým umyvadlem se dá vytvořit praktická skříňka na různou mycí chemii do domácnosti, zrcadlová skříňka rozšíří prostor pro ukládání kosmetiky. Ve vrchních částech zdí mimo vanu se dají umístit vysoko položené police třeba na méně často používané prací prášky. A pořád nám ještě u vany a umyvadla zůstane prostor na klasickou pračku, nebo alespoň na její užší variantu, tentokrát ale nejspíš i s prostorem na další ukládací skříň.

V koupelně se určitě najdou další místa na pověšení ručníku, zatahovací šňůry na prádlo, nebo na praktické poličky odolné vodě navrtané do kachliček kolem vany. Dobře naplánovaná rekonstrukce panelákové koupelny nemusí být drahá, přitom vám dokáže na stejné ploše nabídnout mnohem více komfortu a úložních prostor. Navíc nové tvary, které dnes mají vany nebo umyvadla, spolu s moderními obklady, přenesou vaši panelákovou koupelnu konečně do 21. století.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist