Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Receptář radí i v zimě

Pro 1016 Autor: Redakce
  • Invaze mravenců a dalších škůdců

Se snižující se teplotou se i mravenci stěhují do tepla, tedy do interiérů. Abychom se vyhli jejich invazí, předzásobte se nástrahovou staničkou. Mravenci vstoupí do staničky a dostanou se do kontaktu s účinnou látku, kterou nevědomky zanesou do hnízda a tím ho zničí. Můžete použít i gelovou návnadu. Tu použijeme tam, kde není vhdoné použít nástrahovou staničku. Gel je vhdoný zejména pokud máte děti nebo domácí zvířátka. Gel se aplikuje, tak, že se z lahvičky vymáčkne několik kapek nejlépe k východu a k chodbičkám mravenců.

  • Zakrytí trvalek

Pokud jste na podzim zapomněli zahrýt rhododentrony azalky a rostliny na kmínku a to bílou netkanou textilií. Takto ošetřujeme i mladé rostliny, které jsme sázeli během léta a podzimu. Bílá netkaná textilie chrání rostliny proti mrazu i slunci, protože je odolná proti UV a chrání rostliny i proti větru. Je propustná pro vodu i světlo.

  • Novým celoročním pomocníkem by Vám měl být zahradní foukač a vysavač.
  • Užitečné bakterie

Užitečné bakterie pomáhají při čištění odpadů, septiků a do zahradních jezírek. Dají se ale použít do akvárek a septiků. Bakterie lze použít i při rozkládání tuků. Jde o živý organismus, který Vám ekologicky pomůže odstranit neprůchodnost septiku. Jsou ve formě sypkého prášku, který rozmícháme ve vlažné vodě v plastové nádobě. Nikdy nesmíme používat kovouvou nádobu a horkou vodu. Po aplikaci necháme bakterie aklimatizovat, takže toaletu nebo dřez nějakou dobu nepoužíváme.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist