Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Psí sporty-Dog frisbee

Srp 1112 Autor: Redakce

Jde o jeden z nejrychleji se rozvíjejících psích sportů a podobně jako agility se u nás rychle šíří. V tomto sportu se baví pes i pán. Pes chytá lítající talíře (frisbee) a nosí je pánovi. Tento sport lze praktikovat jen jako házení psovi, a nebo skloubit různé figury, hody a povely do sestavy na hudbu.

dog frisbee pretahovaniPokud s dog frisbee začínáte, musíte psa především zaujmout. Přetahujte se s ním o disk a trénujte povely „drž“ a „pusť“. Dále trénujte, aby vás pes před každým hodem oběhl a tím nabral rychlost. Použít můžete třeba povel „okolo“.

Dalším stupněm je natrénovat hod zvaný ROLLER, kdy disk mrštíte zápěstím tak, aby se kutálel po směru hodinových ručiček. Než se pes naučí pořádně chytat kutálející se disk, pán by měl trénovat klasické hody létajícím talířem-a to Backhand. Velmi důležité je, aby disk letěl přímo rovně, nepřevracel se a letěl rovnoměrně nad zemí (podle velikosti psa). Pak už psa na krátkých hodech trénujete, aby disky chytal ve vzduchu. Pokaždé, když se psovi podaří disk chytit, hlasitě pochvalte, můžete také zatleskat. Následně budete hody dále prodlužovat. Pes vás oběhne, nabere rychlost a když je od vás několik metrů, hodíte disk do jeho trajektorie. Doporučujeme použít velmi měkké disky pro psy. Jsou k dostání ve dvou velikostech a jejich cena je 81 a 105 Kč.

Pokud vše dobře zvládnete, můžete trénovat i různé figury. V ČR i na celéme světě jsou velmi oblíbené dogfrisbee závody v několika kategoriích:

MiniDistance dog frisbee

MiniDistance je soutěž s jedním diskem, který psovi nejvíce vyhovuje (nejlepší jsou měkké soutěžní disky). Když pes překročí startovní čáru, počítá se čas 1,5 minuty, kdy se počítají psem úspěšně chycené disky v rámci vyznačeného hřiště. V případě vyskočení psa a chycení disku ve vzduchu získává tým body navíc.

Freestyle dog frisbee

Freestyle je dvouminutová sestava na hudbu, při které lze používat až 10 disků. Tedy skloubení dog frisbee a dog dancing. Hodnotí se, jak pes chytá talíř, celkové figury a samozřejmě i psovod, který hází talíře. Nejlépe hodnocené jsou tzv. valuty, kdy se pes různě odráží od těla pána (od zad, boku, nohy apod).

Fotogalerie-Dog frisbee

rollerfrisbee dogdisc dogzaujmuti psapes chyta frisbee

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist