Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Proč používat odměrky na psí granule

Led 1304 Autor: Františka Podzimková

Proč používat odměrku na krmivo pro vašeho domácího mazlíčka? Je to prosté. Tím, že každý den dopřejete vašemu miláčkovi stejnou dávku jídla, tedy stejný počet všech obsažených látek, pomůžete mu udržovat rovnováhu, vyváženost a jakýsi pravidelný denní rytmus.

Pravidelnost a správné množství

odmerka na granuleVezměte v úvahu, že člověku také mnohem více prospívá, když se stravuje pravidelně a stále víceméně stejných dávkách. Tedy, člověk samozřejmě potřebuje pestřejší stravu, množství a poměr vitamínů by se však měly každý den podle určitých pravidel, konkrétně vašeho metabolismu, opakovat.

Nejenže tedy nebudete vašeho pejska, nebo kočku trápit hlady a pomůžete mu s trávením a bude mít sehranější trávící systém, ale celkově bude zdravější. Je to navíc výhodné i z ekonomického hlediska. Jak totiž zvíře bude každý den zvyklé jíst stejnou dávku, a jestli budete důslední tak i v pravidelnou denní dobu. Nepřihodí se vám tedy pak to, že omylem nasypete více krmiva, které pak zbytečně oschne a bude na vyhození. Ušetříte tím peníze i mazlíčkovi zásoby.

Kde tedy ale sehnat odměrku?

Prvně byste se měli informovat, kolik váš miláček potřebuje potravy. Zjistíte to podle pohlaví, hmotnosti, stáří, plemene, i zdravotního stavu. A až pak byste měli shánět odměrku, která bude přesně ta pravá. Některá lepší krmiva ji už v balení mají přibalenou a stačí ji jen vytáhnout a začít používat. Pokud nekupujete takovýto druh krmiva, zkuste se poptat ve zverimexu, tam jistě také najdete něco takového. Případně můžete odměrku dostat k nákupu v e-shopu s chovatelskými potřebami www.pejsekakocicka.cz – jakou chcete odměrku, stačí dopsat do poznámky objednávkového archu.

Je to jen na vás

Můžete zvolit jako alternativu obyčejnou plastovou mističku. Odměrky jsou ale nezastupitelné v tom, že na sobě mají nakreslené hmotnosti granulí, které odměřujete. Vaše zvíře tedy dostane přesně tolik potravy, kolik by mělo. Každopádně obecně platí, že čím kvalitnější krmivo je, tím lépe pro vaše zvířátko.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist