Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Přírodní rozmarýnový repelent proti klíšťatům

Čvc 1013 Autor: Redakce

Dostala se k nám rada od našeho skalního příznivce pana Mirka. Ten má odzkoušeno, že klíšťata nesnáší odvar z rozmarýnu. Nabízíme Vám tedy jeho recept na 100% ekologický přírodní repelent proti klíšťatům, který funguje třebaže neobsahuje žádné chmikálie.

klíště

Budete potřebovat pouze:

 • 1 sáček rozmarýnu (koupíte v supermarketu nebo nasušíte)
 • 1 litr vody (nejlépe balenou nebo převařenou)
 • 1 lžíci vinného octa (raději bíleho)

Postup je ještě jednodušší než ingredience samotné. V hrnci svaříme litr čisté vody, ihned odstavíme a přisypeme rozmarýn. Ten necháme louhovat až do vychladnutí odvaru. Následně zcedíme a přidáme ocet. Repelent uskladníme v ledničce nejlépe ve skleněné lahvičce se sprejovadlem.rozstřikovač

Až se budeme chystat do lesa na houby nebo jen tak, třeba se psem na procházku, posprejujeme si odvarem celé tělo, zejména pak nohy.

Jak pan Mirek sám říká, litr repelentu je opravdu za směšné peníze a navíc to funguje! Panu Mirkovi děkujeme za tip a posíláme mu dárkový balíček.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

13 reakcí na Přírodní rozmarýnový repelent proti klíšťatům
 • Lang 6.6.2020 (10:55)

  Na klíšťata s úspěchem už několik let používám rozmarýn, který nechám vyluhovat v lihu (tj.denaturovaný líh prodává se v drogeriích 0,7-1,0 l plast. láhv.). Na jeden litr dám 3 sáčky rozmarýnu (koupíme v Penny, nebo bylinkovém obchodě). Účinek 100%, a můžeme takový produkt udělat i z vody ale zde je nutno vodu povařit vysypat do ní rozmarýn a nechat přikrytý pokličkou do vychladnutí! Pak pečlivě scedit přes nálevku s filtračním papírem a nebo vatou! Zde dáme pak na 1litr 20-40 ml lihu aby se nám roztok nekazil, nemusíme jej mít v lednici. Líh se postará právě o čistotu bez plísní a kvasu! Používám rozprašovače z H2O2 (tj. peroxid vodíku). Do rozprašovače musí být zaručená filtrace aby se neucpávala tryska!!! Klíšťata na vás se nepochbně zachytí ale do pěti vteřin se upouští jelikož mají odpor k této vůni z rozmarýnu. Klíště tímto repelentem nepochybně znechutíte cestovat po vašem oblečení! Co musíte postříkat? 1. Boty, ponožky, kalhoty do výšky cca 60cm! Pokud fotíte jako já makro tedy si střikáme (potíráme), i pokožku (místa) nad ponožkami po kolena a za ně, zápěstí a předloktí, krk, zátylek, spánkové části, uši a místa kolem nich. Na potírání je lepší si nalévat roztok na dlaně, jako stříkat, jelikož je to rychlejší a pohodnější. A co pak na komáry!? Na ty si stačí vzít trochu droždí (sníst!), při pocení a dýchání naší pokožky totiž se nám necititelný zápach dostává na povrch kůže (pot atd.), a komáří toto nemají rádi! Pokud nemáte kvasnice rádi, pak si přidejte do receptu na klíšťata obyčejný ocet a tím se potřete (tj. směsí rozmarýnu a octem v jednom). Pokud by jsme to udělali (chtěli udělat ihned na klíšťata a komáry pak po vychadnutí odvaru a po scezení dáme ocet hned (1dcl) do pročištěného (přefiltrovaného!) vyluhov. rozmar. Ať se daří!

  • Redakce 8.6.2020 (21:51)

   Děkujeme za super tipy

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist