Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Přírodní kyselina pelargonová proti mechům a řasám

Říj 1004 Autor: Redakce

mechožroutPokud Vás také trápí řasy a mech například v chodníčcích a zídkách, máme pro Vás účinné řešení, kterým je postřik totálním herbicidem, nebo speciálními přípravky proti mechu jako je Finalsan. Jde o postřik k odstranění plevelů i trav, likviduje i mechy a řasy, jehož účinnou látkou je přírodní kyselina pelargonová.

Její hlavní účinek tkví v tom, že naruší důležitou výměnu látek mezi buňkami rostlin a rostlina (mech nebo řasa) tak není schopna přijímat živiny.

Díky přírodnímu původu účinné látky nezanechává postřik skvrny a je naprosto netoxický pro lidi i zvířata.  Kyselina pelargonová je jedna z mastných kyselin, tekže se běžně vyskytuje v přírodě a z toho důvodu nezanechává škodlivá rezidua a je šetrná k životnímu prostředí.  Přesto se  po dobu cca 5ti dní nedoporučuje vstup na ošetřená místa.

mech v zahraděHerbicidní postřik FINALSAN lze zakoupit už ředěný, přímo v lahvi nebo je potřeba si ho naředit s vodou v koncentraci 1:5. Zelené plevele (nefunguje na zdřevnatělé části) postříkáme a v případě potřeby postřik opakujeme.

Zanedlouho začnou zelené části plevelů usychat. Díky nemožnosti tvorby reziduí můžete na ošetřenou půdu hned druhý den sázet nebo vysévat. Mechu se můžeme jednoduše zbavit i prostředkem s názvem Mechožrout.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist