Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Příprava záhonků před rytím

Zář 1026 Autor: Redakce

Vlivem letošního vlhkého počasí jsou záhonky po sklizni plné plevelů. Před zarytím použijeme totální systémové herbicidy (Roundup AKTIV atd.), které se rozvedou cévním systémem od listů až ke kořenům. Aplikace provádíme pomocí postřikovače nebo zakoupíme již naředěné přípravky, které postřikovač obsahují.

herbicidyVelmi důležité je ředění , kdy do 1l vody namícháme cca 40-60ml totálního herbicidu. Většinou lze uzávěr přípravku využít jako odměrku. Cca po týdnu začíná plevel zasychat a žloutnout. Po 14ti dnech je plevel zcela suchý z důvodu zasažení kořenů. Nikdy nepoužívejte větší koncentraci herbicidů pro urychlení procesu. Pak by totiž mohla být zasažena pouze nadzemní část a kořeny by se v příštím roce staly novou matečnou rostlinou pro růst plevelů.

Proto je důležité ve správném poměru namíchat totální herbicid a postříkat s ním zelené části plevelů a dalších nekulturních rostlin. Většina nových druhů herbicidů se při kontaktu s půdou deaktivují a nezanechávají škodlivá rezidua. Proto nemusíte mít strach ze škodlivých chemikálií.

Totální herbicidy krom hubení jedno i dvouděložných plevelů ničí i všechny ostatní zelené kulturní rostliny. Proto dáváme pozor, aby při aplikaci nebyly zasaženy zeleninové nebo okrasné záhonky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist