Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přesazujeme kaktusy

Led 1230 Autor: Redakce

presazujeme kaktusČas na přesazení kaktusů je v době, kdy se květináč začíná deformovat, nebo kořínky vylézají dírami v květináči. Abychom se při manipulaci se vzrostlejšími kaktusy nepopíchali, použijeme rukavice nebo na kaktus nasadíme měkký květináček.

Při přesazování odstraníme veškerou zeminu. Pomůžeme si pinzetkou nebo malým dřevěným kolíkem. Zejména dáváme pozor na čekací kořínky. Jsou to mladé světlé kořínky, které čekají na zálivku a dávají první výživu pro jarní období. Při přesazování dáváme pozor také na druhý druh kořínků. Sloupový centrální kořen nikdy nesmíme poškodit.

Substrát pro kaktusy

Zemina pro kaktusy je poměrně specifická a vyžaduje rašelinu, kvalitní zahradní substrát a jílové složky, křemičitý nebo říční písek, hrubou antuku, zeolit a lávovou drť s jemným zrnem. Můžete ale koupit přímo namíchaný substrát pro kaktusy a sukulenty. Drenážní vrstva je ještě důležitější než u běžně pěstovaných hrnkových rostlin. Použít můžeme jemnou lávovou drť.  Drenáž zakryjeme substrátem a přejdeme k samotnému vsazení. Pokud jsou kořeny poškozeny, namáčíme je do insekticidu. Zeminu dáme asi 1 cm pod okraj. Pomůžeme si papírem a obsypeme kaktus ze všech stran. Se zálivkou klidně měsíc počkáme až do doby, kdy kaktusy přemístíme na teplé světlé místnosti. Přihnojujeme asi jednou za 3 měsíce.

Nádoby a květináče

Je lepší použít hranatý květináč. Ty se dají rovnat vedle sebe, a pokud máte kaktusů více, nezaberou tolik místa. Co se materiálu týče, doporučujeme plastové, protože jednoduše poznáme nutnost přesazení. Použijeme asi o 1 cm větší květináč.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Přesazujeme kaktusy
  • Helena Kalousková 24.2.2014 (19:27)

    Prosila bych o radu,kde koupit hranaté plastové květínáče na kaktusy.Děkuji za radu Kalousková

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist