Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přesazování orchidejí

Říj 1019 Autor: Redakce

I orchidej je nutné čas od času přesadit. V našich podmínkách nejčasteji pěstujeme Phalaenopsis neboli můrovec. Jde o orchidej z pralesa, které se perfektně hodí i do bytů, proto se hodí i pro začátečníky, které odmění nádhernými trvalými květy.

phaenopsis v bytěObecně vzato přesazujeme rostliny cca jednou za 1 až 2 roky nebo v případě přerůstání, rozlámání substrátu nebo v případě jeho zasolení (to se projevuje bílými povlaky na substrátu). Rostlinu opatrně vložíme do vlažné vody i s květináčem.

Kořínky tak změknou a následně můžeme rostlinu vyjmout z květináče. Většinou nepřesazujeme do většího květináče, ale jen odstraníme starý substrát a odstřiháme zaschlé nebo zahnilé  podzemní kořínky. Vzdušné kořínky nikdy nestříháme.Pomocí tyčky upevníme rostlinu. K této tyčce pak budeme přivazovat květy, které by se mohly svou váhou překotit.

Pak už přejdeme k samotnému přesazování, kdy na dno květináče nasypeme menší vrstvu substrátu pro orchideje. Pak vložíme rostlinku a mírně přisypeme další substrát a poklepáváním ho mírně udusáme.

Speciální substráty již obsahují hnojivo a po jeho vyčerpání přihnojujeme cca jednou za 10 dní kapalným hnojivem až do doby kvetení.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Přesazování orchidejí
  • šašková 19.4.2015 (10:56)

    prosím-mám při přesazování orchidee nechat venku její kořeny, nebo je zastrčit do země? nikde jsem se nedočetla, jak postupovat,zasadit-orchidei která vyrůstá z postranního výhonu z odkvetlých květů?mám hned dvě -dokonce i vykvetly ale ted je potřebuji odstranit a zasadit. Co tedy s těmi kořeny? květináč mám malý, zeminu na orchidee, , ale nemůžu jí do té země dostat, pokud chci nechat kořeny venku? děkuji za návod Jana

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist