Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přemýšlíte, zda je na čase vymalovat stěny? Řiďte se podle těchto 7 příznaků

Kvě 2330 Autor: Claudie Kornelová

Stěny jsou nedílnou součástí našich domovů a jejich vzhled proto může a dokáže mít velký vliv na naši náladu a pohodu. Čas od času je však potřeba stěny vymalovat, aby získaly nový vzhled a osvěžily prostor. Jak ale poznat, kdy je ten správný okamžik k tomuto kroku? V tomto článku vám představíme 7 příznaků, které naznačují, že je čas na malování.

zeď

Pokud jste zjistili některý z následujících příznaků, je na čase vymalovat. Zdroj foto: Pixabay.com – Stefan Schweihofer

Jak na malování zdí

Malování je snadný projekt, a to i pro začínající kutily. Nejprve je však třeba abyste podnikli určité kroky ve správném pořadí, abyste si zajistili čistý vzhled vašich stěn.

Připravte si místo: Odstraňte vše, co je připevněno ke zdi (či na ní zavěšeno), odstraňte nábytek či jiné předměty, které by se mohli zničit barvou a pak podlahu zakryjte ochrannou fólií.

Připravte stěnu: Stěnu důkladně otřete, abyste odstranili prach, nečistoty a mastnotu. Pak opravte případné praskliny nebo jiné nedokonalosti. Naneste základní nátěr, pokud má stěna lesklý nebo nerovný povrch, nebo pokud malujete tmavou barvou se světlejším odstínem.

Malování: Stěny natřete válečkem nebo malířským štětcem. Před nanesením druhé nebo třetí vrstvy nechte první vrstvu zcela zaschnout.

Vyblednutí barvy

Postupem času začne barva vašich vnitřních stěn blednout. Vystavení slunečnímu světlu, zejména v místnostech s větším množstvím oken, může postupně snižovat živost barvy. Pokud zaznamenáte znatelný rozdíl mezi původní barvou a současným stavem vašich stěn, je to jasný signál, že je čas nanést nový nátěr.

barvy

Pokud barva vybledla, oživte ji. Zdroj foto: Pixabay.com – Stefan Schweihofer

Barva má bublinky

Bublinky na stěně vznikají, když se vlhkost zachytí pod povrchem laku, což způsobí jeho nadzvednutí a vytvoření vzduchových kapes. Zeď, která má bublinky, nevypadá zrovna esteticky. Přemalování stěn nejen obnoví jejich vzhled, ale také vyřeší případné problémy s vlhkostí.

Skvrny nebo oděrky, které nelze vyčistit

Na stěnách se mohou postupem času začít hromadit skvrny a škrábance, které odolávají i pravidelnému čištění. Ať už se jedná o náhodné polití, dětská umělecká díla nebo každodenní opotřebení, odolné skvrny a stopy mohou způsobit, že vaše stěny budou působit špinavě a opotřebovaně. Pokud jsou vaše stěny poničené nevzhlednými skvrnami, které odolávají jakémukoli čištění, pak přemalování opět vrátí vašemu domovu svěží a čistý vzhled.

zeď

Jestliže má zeď oděrky nebo skvrny, které nelze vyčistit, přemalujte ji. Zdroj foto: Pixabay.com – Christian Riedl

Stěhování (z / do) domova

Ať už se zabydlujete v novém domě nebo se chystáte prodat svůj stávající, existují dobré důvody, proč je dobré, abyste stěny přemalovali. Stěhování do nového domu poskytuje příležitost vdechnout svůj osobní styl a vytvořit tak prostředí, které vás skutečně reprezentuje a zosobňuje váš jedinečný styl. Naopak při prodeji vašeho domu může čerstvý nátěr výrazně zvýšit jeho atraktivitu a tržní hodnotu.

Střet barev

Pokud zjistíte, že aktuální barevné schéma vašich stěn je v rozporu s vaším nábytkem, dekorem nebo osobním vkusem, možná je čas na přemalování. Špatná volba barvy může způsobit, že místnost bude vypadat chaoticky nebo nudně. Přemalování vám dává možnost sladit stěny se zbytkem prvků vašeho interiéru a vytvořit tak soudržnou a vizuálně příjemnou atmosféru.

zeď

Pokud má místnost jiné barevné schéma než nábytek, sjednoťte ho. Zdroj foto: Pixabay.com – visiblework

Místnost, která potřebuje výrazný bod

Někdy v místnosti chybí podmanivý prvek, který přitahuje pozornost a vytváří vizuální zájem. Přemalování akcentové zdi nebo přidání výrazné barvy může sloužit jako ústřední bod, který okamžitě změní charakter celé místnosti. Ať už zvolíte zářivý nebo jemný odstín, přemalování jedné stěny může pozvednout celkovou estetiku designu a učinit místnost poutavější.

Chcete zkusit něco nového

Přemalování zdi je efektivní způsob, jak omladit váš obytný prostor. Prostřednictvím malování můžete prozkoumat množství barev, textur a povrchových úprav, což vám umožní popustit uzdu kreativitě a oživit celkový vzhled a atmosféru vašeho domova. Podporuje sebevyjádření a umocňuje váš životní prostor svěží atmosférou.

Zdroj 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist