Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Poradna-postřiky, škůdci, plísně

Kvě 1007 Autor: Redakce

postřik meruněk HorizonJe potřeba vědět, že při zasychání meruněk jde o moniliniový úžeh, neboli spálu. Jediná vhodná ochrana je chemická na začátku a na konci kvetení. Existuje velká řada účinných postřiků jako je HORIZON 250 EW. Postřikový fungicidní přípravek ve formě vodní emulze.

Mnoho našich čtenářů má rovněž problém s plísní na okurkách a také s vadnutím a usycháním okurek. Proti plísni vždy bojujeme preventivně a nebo potom postřikem ACROBAT MZ. Tento kombinovaný fungicid se systémovým a kontaktním účinkem k ochraně brambor, rajčat, cibule, okurek a révy vinné proti plísním.Acrobat a Previcur na okurky

Co se cévního vadnutí týče, většinou se jedná o půdní houby. Nejlepší radou je každoroční desinfekce a ošetření půdy například přípravkem PREVICUR 607 SL. Jedná se o systémový fungicid k hubení půdních i listových chorob. Tento přípravek proti pravým plísním má preventivní i kurativní účinek a je vhodný pro použití na zeleninové záhony ve sklenících i venku. Další alternativou jsou bio přípravky na bázi mykoparazitních hub v práškové formě. Tento prášek je zcela ekologický a bez reziduí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

21 reakcí na Poradna-postřiky, škůdci, plísně
  • Jana Pernova 6.5.2021 (11:55)

    Dobrý den, prosím o radu k ošetření jahodníku proti fytophorové hnilobě. Aliete 80WG se již 3 roky neprodává nevím čim ho nahradit.

  • Lonsmín Jan 21.6.2016 (23:45)

    Dobrý den, prosím o radu k ošetření rajčat. Nikdy jsem podobný problém neměl, vždy jsem řešil postřik proti plísni a proti škůdcům. V tomto roce se vyskytly na listech tmavé, skoro černé fleky a současně jsou na listech vidět nějací škůdci, které neumím pojmenovat. Pořídil jsem několik fotografií, ze kterých by jste asi lépe mohli rozpoznat, ale nevím jakým způsobem je poslat. Pro informaci ještě uvádím, přidával jsem do půdy hořkou sůl, protože v minulém roce listy žloutly, jednou týdně dávám do zálivky kristalon, cererit a jednou jsem přihnojil granulovaným kravským hnojem. Předem děkuji. Lonsmín Jan

  • Dana 23.4.2015 (11:41)

    Dobrý den.Můžete mi prosím poradit?Ve skleníku se mi objevili nějaké houby.Vypadají jako malý hnojník obecný-velikost je tak do 4cm.Vyrostly mi během pár dnů na polovině skleníku,zřejmě jsem si je tam zanesla už loni na podzim s novou hlínou!Houby jsem opatrně vysbírala i s většinou kořínků,půdu jsem obrátila,aby zaschlo i zbylé podhoubí,ale houby se objevují stále!Poradte mi prosím,čím mám půdu prolít,abych pak do ní mohla bezpečně nasázet papriky,rajčata,okurky a nějakou květenu.Děkuji za odpověď.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist