Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Pomůcky pro psy

Říj 1227 Autor: Redakce

Každý, kdo má doma psa, chce pro něj určitě to nejlepší. Proto je jejich bezpečí jednou z našich priorit. A jak je co nejlépe ochránit před všemi nástrahami dnešního světa?

Reflexní prvky a svítící obojky

Jednou ze skvělých „vychytávek“ pro naše pejsky jsou svítící obojky. Nejen, že zajišťují bezpečnost, viditelnost, rozeznatelnost od ostatních psů, ale také máme přehled, kde se večer na zahradě nebo ve venkovních prostorách, nachází. Obojky se dají nastavit na program rychlého či pomalého blikání nebo stálého svícení. Vypnutí a možnost výměny baterek jsou samozřejmostí.

Se svítícím obojkem svého psa rozhodně neztratíte. Navíc je dobře viditelný pro řidiče, což je bezpečné pro psa i jeho majitele.

Dalším bezpečnostním prvkem jsou reflexní vesty pro psy, obojky a dokonce i vodítka. Ty zvyšují viditelnost našich miláčků nejen v lese, ale i v bludišti města. Od vest se odráží světla aut a tím zajišťují bezpečnost nejen svého nositele, ale opět i voditele pejska.

Výcvikové pomůcky

Výcvikových pomůcek jsou desítky. Některá psí plemena výcvik téměř nepotřebují, ale jiná naopak ano. Bez správného výcviku se zejména aktivnější pejsci snadno zaběhnou nebo vyvedou jinou neplechu. Samozřejmě můžete zvolit i pojištění odpovědnosti za pejska nebo dokonce pojištění psa proti úrazu (produkt Mazlík od České pojišťovny).

vycvikova ohlavkaNěkým milované, někým opovrhované jsou elektrické výcvikové obojky. Elektrické obojky jsou k dostání v různých typech podle druhu jejich užití. Pro zabránění útěku se užívá elektronické oplocení, ovládání pejska až na několik stovek metrů umožňují elektrické obojky s vysílačkou a posledním typem jsou obojky zamezující štěkání.

Nemusíte se bát, že psa elektrický výboj při správném nastavení bolí. Cítí ho spíš jako nepříjemnou vibraci. Ostatně vibrační nebo světelné jsou i elektrické obojky výcvikové, které slouží jako prodloužená ruka majitele.

Poněkud jemnější formou, jak psa naučit správnému chování, jsou výcvikové ohlávky (na obrázku vlevo). Více o nich najdete ve článku: Pes tahá na vodítku.

Dbejte na identifikaci psa

Klasické známky nebo adresáře pro psy jsou na našem trhu v široké škále výběru.  Je libo chromový, kožený, kamínkový, nebo svítící? Ať už si vyberete jakýkoliv, v případě ztracení psa nebude pro nálezce těžké dohledat majitele. Přiložená adresa či telefonní číslo celou situaci značně ulehčí.

Pokud jste na modernější a trvalejší označení vašeho miláčka, tou pravou volbou pro vás bude jistě čipování. Pokud se pes ztratí, pomocí čtečky je majitel snadno identifikován pomocí kódu na čipu. Čip je asi centimetr velké zařízení, které je aplikováno na levou stranu krku pomocí větší duté jehly. Čip je pro nositele zcela neškodný a upravený tak, aby ho tělo neodmítalo jako cizí těleso.

Neznalost zákona neomlouvá

Pokud by se vám stalo, že by si váš pejsek vyšel na procházku bez vás nebo jste ho pustili z vodítka, aby se proběhl, záleží na obci, jaké vyhlášky pro tuto problematiku má. Ne každý park ve městě povoluje volné pobíhání psů. Proto než se s pejskem vydáte na procházku bez vodítka, zjistěte, kde si radovánky váš mazlíček může užívat a vy za to nebudete mít postih. Pravidla stejná po celé ČR jsou na území lesa. Pes na vodítku být nemusí, ale musí být plně ovládaný povely svého majitele. Pokud se tak nestane a pes pronásleduje zvěř, myslivec má oprávnění psa usmrtit. Takže do lesa buď s dlouhým vodítkem anebo se psem, který vás skutečně poslouchá na slovo. Případné následky byste si jistě neodpustili.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2019>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist