Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Pomocníci k nezaplacení aneb elektrické zahradní nářadí

Zář 2105 Autor: Claudie Kornelová

Máte-li zahradu, jistě víte, kolik času vám zabere práce na ní. Navíc úsilí, které musíte vynaložit je mnohdy nemalé a na odpočinek pak mnoho času nezbývá. Naštěstí existují skvělá elektrická zahradní nářadí, která těžkou práci udělají za vás.

nářadí

Elektrické nářadí vám usnadní práci. Zdroj foto: Pixabay.com – emirkrasnic

Tlakový čistič

Tlakový čistič dokáže vyčistit téměř cokoliv a funguje tak rychle, že čištění s ním je jedna velká radost. Poradí si s odstraňováním nečistot, plísní, špíny a bláta z různých povrchů a předmětů. Skvěle vyčistí auto, garážová vrata, sekačky na trávu, gril, zahradní nábytek, loď, oplocení, cihly, příjezdové cesty a třeba i dvorek.

Strunová sekačka

Strunová sekačka by neměla chybět žádnému chataři se zahradou. Je báječným pomocníkem při sekání plevele či trávy v hůře dostupných místech a obtížném terénu, například okolo skalek, podél domů, chodníků, příjezdových cest, ve stráních, atd. Práci s ní navíc zvládne i žena, neboť nejen, že se strunová sekačka ovládá snadno, ale navíc není ani příliš těžká.

tráva

Strunová sekačka je velkým pomocníkem. Zdroj foto: Pixabay.com – minree

Kultivátor

Okopávání a rýčování záhonků je jedna z nejobtížnějších prací. Naštěstí existuje šikovný pomocník, který si s touto dřinou hravě poradí. Kultivátor zkypří půdu, provzdušní ji a připraví na výsadbu během chvilky. Pakliže jsou vaše záhonky plné plevelu, i s tím si kultivátor poradí. Silné rotující nože vykopou drny, s nimiž byste jinak složitě zápasili bez velké námahy a ihned.

Nůžky na živý plot

Právě toto náčiní se hodí snad pro všechny práce na zahradě. Elektrické nůžky jsou totiž navrženy tak, aby stříhaly keře, živé ploty a udržovaly čistý prostor. Samozřejmě, i když je zde možnost stříhat živý plot ručně, elektrické nůžky zkrátí dobu práce minimálně o polovinu.

nůžky

Zkroťte váš živý plot pomocí speciálních nůžek. Zdroj foto: Pixabay.com – 5617024

Teleskopická pila

Teleskopická pila je v podstatě motorová pila na teleskopické tyči, která vám umožní prořezávání větví i v korunách stromů. Je proto naprosto úžasným pomocníkem, neboť větve můžete prořezávat v pohodlí ze země, a nikoliv složitě ze žebříku či štaflí. Je to rychlé a bezpečné, co více si přát?

Drtič větví

Nikdy jste nepřemýšleli o pořízení drtiče nebo štěpkovače? Možná byste měli. Tento nástroj je dokonalým pomocníkem ve zpracování odpadů ze zahrady. Proč trávit spoustu času odklízením větví, listí a jiného nepořádku, když vše můžete naházet do drtiče? Vznikne vám praktický mulč, jímž můžete pokrýt zahradu, nebo v případě rozdrceného dřeva získáte palivo šetrné k životnímu prostředí.

dřevo

Drtič větví vám pomůže k přírodnímu palivu. Zdroj foto: Pixabay.com – TheUjulala

Vysavač trávníku

Pakliže máte na zahradě spoustu opadavých stromů, tak na podzim jistě oceníte vysavač trávníku. Ten vám ušetří práci s hrabáním listí. Většina těchto vysavačů je navíc dostatečně výkonná na to, aby kromě listů vysála třeba i šišky a další organický materiál. Jen pozor, než začnete vysávat, ujistěte se, že v trávě neleží žádné kameny či větve, které by mohly vysavač poškodit.

Drtič listů

Stejně jako drtič větví i drtič listů promění hromady listí na praktický mulč, kterým můžete obsypat záhonky nebo třeba kmeny stromů a keřů. Ať už máte během podzimního úklidu na zahradě hory listů nebo jen několik hromádek, drtiče listů představují skvělý způsob, jak vrátit živiny zpět do půdy. Pozor, drtiče listů jsou určeny opravdu jen pro drcení listů, nikoliv větví! Ty by mohly přístroj poškodit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist