Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pomáhají drahé kameny léčit i rostliny?

Čvn 1419 Autor: Renata Petříčková

kameny rostlinyO drahých kamenech se povídá všelicos. Léčí emoce, lidi i zvířata a jsou dokonce tací, kteří tvrdí, že mohou léčit i rostlinky. Nebo alespoň přispívat k jejich dobré kondici. A proč ne? Ostatně, je to jeden z příjemných způsobů, jak se dobře sžít se svou květenou v domácnosti.

Krystaly jsou tvořeny pevnou krystalicky uspořádanou hmotou v nitru země často ještě v době, kdy naše planeta vznikala. Jsou tedy takovou zásobárnou DNA, chemický otisk její evoluce. Jejich hmota je schopna pohlcovat a také vysílat energii, většinou v podobě elektromagnetického vlnění. Polodrahokamy mají z tohoto hlediska stejné množství energie jako drahokamy. Pro tento účel je tedy nemusíme rozdělovat.

Vyniknou i jako dekorace u květináčů

kameny rostlinyŘíká se, že když si s květinkami povídáte, lépe rostou a podaří se vám tak třeba i zachránit rostlinky, které jsou už na cestě na druhý břeh. Že květiny vnímají lidskou energii a lásku, kterou jim dáváme. A nemusíte jim říkat nic extrémního, dokonce postačí je každý den pozdravit a pochválit je, jak jim to sluší.

A můžeme jim pomoci i kameny. Ty navíc u květináčů nebo přímo na zemině, vyniknou jako báječná dekorace.  Můžete k nim umisťovat velké tvary kamenů nebo drobnější kamínky podobně jako dekorační skleněné valounky.

Vzájemná symbioza kamene a rostliny

Kameny a rostliny mají vzájemně velice přívětivé energie. Kámen se díky rostlině neustále dobíjí a rostlina čerpá z kamene energii, díky které úspěšně a bohatě roste a odhání i nežádoucí škůdce.

Kterými nic nezkazíte:

kameny rostlinyKřištál – nejznámější a také nejúčinnější kámen, který si pro své kytičky můžete představit. Vše podle esoteriky uvádí do stavu naprosté harmonie, čistí, reguluje a podporuje.  Filtruje veškeré rušivé vlivy kolem kytiček. Působí i proti plísním, které se často rády zdržují na povrchu zeminy.

Růženín – je také snadno dostupný dorůžova zbarvený kámen nepodmíněné lásky a nekonečného míru.  Hojí lidské boly na duši i na těle a tak prospěje květinkám, které chcete uzdravit z nějakého zanedbávání nebo k vám přichází z ne moc harmonického prostředí.

Ametyst– ten také blokuje vše nežádoucí kolem květin, patří k mimořádně mocným kamenům s velikou ochranitelskou silou.  U člověka zlepšuje třeba hospodaření těla s vodou a tak i u květin ametyst podpoří rostlinky, aby se třeba v době dovolených lépe vyrovnaly s menší zálivkou.

Citrín – báječná k rostlinám, které mají rády sluneční světlo a ve vašem bytě se ho třeba tolik nedostává. Citrín v sobě kumuluje tu sluneční energii a při působení na lidské tělo ho pročišťuje a na hmotné úrovni přináší a přitahuje hmotný úspěch a finance. Rostlinku také zahřeje a jako kámen symbolizující hojnost přispěje k jejímu bujnému růstu. Podobně teple a hřejivě působí také jantar.

Rušiče elektromagnetického smogu

kameny rostlinyMáte-li rostliny na rizikových místech z hlediska elektromagnetického smogu, třeba televize, lednička, počítač, určitě si někdy všímáte, že se tam ne každé rostlině daří. Stejně tak v bytě existují místa, kde rostliny spíše zacházejí, než rostou. A právě pro tato místa se hodí tzv. rušiče elektromagnetického smogu případně i geopatogenních zón a to jsou kameny: křišťál, ametyst, růženín, lepidolit, malachit, turmalín, tyrkys nebo záhněda.

Nemocná rostlina? Obložte ji kameny do kruhu

A tady se doporučuje právě ten nejsilnější, křišťál. Obložte nemocnou kytičkou malými křišťálky kolem dokola jejího květináče a mělo by se jí výrazně ulevit.

Zalévání krystalovou vodou

A podobně jako vznikají Bachovy květové esence, můžete květinkám (a také sobě) udělat krystalový elixír. Jde o výluh z konkrétního kamene. Energie kamene přejde do nosného živlu, kterým je v tomto případě voda. A její působení přímo ke kořínkům je dokonce rychlejší, než pouhé přikládání kamenů.  To se uplatní zejména, když nějakou rostlinu léčíte z nějakých neduhů.

Kromě každodenního povídání si s rostlinkami můžete zkusit i tuhle metodu, co říkáte?

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist