Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Podzimní výsev kořenové zeleniny

Lis 1122 Autor: Redakce

podzimni mrkevVýsev podzimní zeleniny má několik výhod. Tou hlavní samozřejmě je, že budeme mít čerstvou chutnou zeleninu mnohem dříve, oproti výsevům jarním. Také se nám zmenší riziko, že nám jarní semínka nevzejdou. Na podzim je totiž mnohem více vlhkosti.

Stačí si zakoupit vhodná semena a dodržet několik málo zásad. Záhon musí být stejně jako na jaře odplevelený a uhrabaný. Samotný výsev provádíme stejně jako v případě jarního výsevu. Drobné osivo (například semena mrkve) smícháme s jemným pískem v poměru 1:2. Motyčkou uděláme 1 cm řádek a provedeme výsev. Zahrneme, lehce přitlačíme. Na podzim neprovádíme zálivku, ani nepřihnojujeme.

Vhodné odrůdy pro podzimní výsev

Nanteská mrkev. Jde o velmi ranou odrůdu s pravidelným, poměrně dlouhým kulovitým kořenem. Mrkev je na chuť velmi jemná, chutná.

Jitka F1 je další odrůdou mrkve, která je vhodná pro podzimní výsevy. Tato odrůda je určená pro přímý konzum, ale také uskladnění. Opět jde o velmi sladkou mrkvovou dužinu.

Krom mrkve se pro podzimní výsevy hodí rovněž petržel odrůdy Jadran. Jedná se o kořenovou petržel pravidelné pokožky bez strupů. Hodí se na uskladnění. Stejně tak lze vysévat i klasickou kadeřavou petržel, tzv. kudrnku. Kudrnka není citlivá na řez, proto budete mít aromatické bylinky od jara do podzimu. Mnozí odborníci doporučují vysévat také kopr.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist