Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Podzimní truhlíky

Zář 1720 Autor: Redakce

S příchodem podzimu pomalu začíná krása truhlíků, o které jste se poctivě celé léto starali, pomalu uvadat. Co tedy dělat když krása muškátů či petúnií mizí? Rozhodně nevěste hlavu, truhlíkovou sezónu si můžeme jednoduše prodloužit.

Jaké rostliny zvolit?

okrasne zeli

Je dobré vybrat rostliny, které budou vypadat stále pěkně a mráz nám je nespálí. Poohlédněte se tedy například po vřesu, drátovci či ozdobné kapustě. Hezky bude také vypadat libavka, která se pyšní nádherně červenými plody. Truhlík však můžete ozdobit i některými druhy trav. Tyto rostliny budou krásně vypadat i po příchodu prvních mrazíků. Do této doby nám však ještě chvíle zbývá a proto bychom tyto trvalky mohli doplnit rostlinami, které nám ještě v tomto podzimním období určitou parádu udělají. Vybrat můžeme například listopadky, růže nebo macešky. Pro zatím nám naše truhlíky krásně ozvláštní a po příchodu prvních mrazů je přesuneme do interiéru. Prázdné místo po nich pak můžeme nahradit například šiškami a vánoční výzdobou.

Seznam rostlin vhodných i pro zimní výsadbu

břečťan popínavý: Existuje velké množství druhů různého zbarvení a velikosti. Mezi velkou výhodu patří jeho převislé výhony, díky kterým bude truhlík působit vznešeně
okrasná kapusta nebo zelí: těmto rostlinám mrazíky nevadí, hravě si s nimi poradí. Další zajímavostí je, že tato rostlina se začíná zbarvovat až při poklesu teplot pod 10°C.
dlužicha: Snad žádná jiná rostlina nám nemůže poskytnout větší barevnost než právě dlužicha. Budeme se moci kochat barvou karamelovou, citronovou, purpurovou ale i třeba bronzovou. No, nebyl by hřích tuto rostlinu do truhlíku nezařadit?
– zimostráz vždyzelený: Jde o nízké keříky, kterým mráz nezpůsobuje potíže, budou výborně vypadat jako doplněk jiných, barevně kvetoucích rostlin.

dluzicha kultivary

Král jménem vřes

Až do hluboké zimy, takto dlouho nám v truhlíku vydrží dělat parádu vřes. Ne nadarmo proto vřes nazýváme králem podzimu. Už dávno nejde jen o vřes, který jsme mohli vidět na pasekách. Počet odrůd stále roste a ve všemožných barvách a výškách vzrůstu se nám bude hodit opravdu všude. Dokonce se zařadili hned vedle muškátů mezi ty nejoblíbenější balkonové květiny.
Největším králem mezi vřesy je vřesovec. Pyšní se totiž nádherně zbarvenými květními zvonečky. Jde o rostlinu jednoletou a bez problémů zvládne i příchod prvních mrazů.

vres

Další rostliny s ozdobnými květy či plody

– chryzantémy: znát je také můžete pod jménem listopadky. Do truhlíků se hodí nízké druhy, které mají také drobnější květy. Opět je zde vysoká škála všech možných barev.
– okrasný lilek: zde opravdu nejde o lilek, jak ho zná většina z nás. Jde o kulovité plody, které při dozrávání postupně mění svou barvu. Začíná na zelené, pokračuje přes žlutou až na oranžovou či červenou barvu.
– skimie japonská: nádherný, nízký keř, který se pyšní červeným květenstvím
– brambořík: V případě, že nepřijdou silné mrazy, bude nám brambořík dělat parádu svým postupným nakvétáním až do prosince

chryzantemy

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist