Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Podzimní radovánky

Říj 1314 Autor: Alena Vorlíčková

Procházka parkem

park na podzimZkusili jste někdy pozvat milou osobu na podzim do parku? Taky ve vás věta „Pojď se brodit listím“ vyvolá radost, nadšení a pocit jiskřivého štěstí? Nejlepší šustění vytváří chůze přes spadané velké listy kaštanů, mezi nimiž se nacházejí jejich lesklé oblé plody. Když si je vložíme do kapsy a žmlouláme, pocit štěstí se ještě umocní. Doma si z nich pak můžeme vyrobit zvířátka, nebo je nechat na zimu pro lesní zvěř.

Poklady lesa

kastan plodBabí léto na kopcích (třeba na Vysočině) je jedním z nejkrásnějších období roku. Stromy se barví do různých odstínů, vítr si pohrává se žlutým a červeným listím, jeřabiny kolem cest dodávají přírodě šmrnc jako veselé korálky. Vlaštovky na drátech trénují odlet na dalekou cestou. Lesy voní houbami, v ranním sluníčku se třpytí kapky rosy na pavučinách. Ideální čas na pěší výlet rozmanitou krajinou, kde si můžete utrnout švestku ke svačině nebo při cestě lesem nasbírat houby k večeři.

Tip na výlet

Malý český ráj se říká kraji nedaleko Litomyšle díky bizarním skalním pískovcovým útvarům, kterým se říká Toulovcovy Maštale. Turistickými centry, kde je možné získat informace, přespat a najíst se, jsou městečko Proseč – vše potřebné se dozvíme v Muzeu dýmek, obec Budislav, oblíbená rekreační lokalita českých spisovatelů, kde jsou informace přes léto otevřeny v autobusové zastávce, výborně vaří v hostinci Na skalách, za nímž se nachází půvabný moderní kostelík vybudovaný přímo na pískovcových skalních útvarech, městečko Nové Hrady s nově rekonstruovaným rokokovým zámkem a okolními zahradami. Lesy mezi těmito obcemi jsou protkány turistickými stezkami, které vedou romantickou krajinou kolem skal, studánek a potůčků. Na některých místech můžete potkat i skřítky nebo aspoň jejich chaloupky z mechu a větviček.

Babí léto na vesnici

pousteni drakuKomu se nechce na výlet, může zůstat doma, ani tam se člověk nemusí nudit. Život na vesnici osvěží poslední společenské akce, při kterých se sejdou děti i jejich rodiče, aby si zasoutěžili a pobavili. Může to být hasičské klání, při němž se vyřádí děti i dospělí a hasiči předvedou veřejnosti svou techniku a dovednosti. Nádherné podzimní víkendy jsou jako stvořené pro zábavné odpoledne spojené s drakiádou. Po letech, kdy účastníci pouštěli jenom kupované draky a soutěže o nejkrásnějšího doma vyrobeného zůstávaly nenaplněné, přišlo konečně období, kdy se rodiny předhánějí, která bude mít nejkrásnějšího a nejlépe se vznášejícího.

Výroba draka

Kdo to nezkusil, tak vůbec netuší, jaká je výroba draka věda. Nestačí jen spojit nějaké špejle a nalepit na ně papír. Nejdůležitější je závěrečná fáze, kdy je třeba draka správně vyvážit. Jenom tak je šance, že se pomalovaný krasavec vznese nad hlavy přihlížejících.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist