Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Plechové střechy

Čvn 1522 Autor: Redakce

Zvažujete pořízení plechové střechy, ale obáváte se její hlučnosti? Především je třeba říci, že hlučnost plechových střech je mýtus. Mnohem pravděpodobnější je, že uslyšíte bubnování dešťových kapek na parapetech oken než na střeše. Mezi plechovou krytinou a samotným obytným prostorem je totiž celá řada materiálů, které pohlcují zvuky o širokém spektru frekvencí. Všechny kvalitní plechové krytiny musí být důkladně připevněny, některé dokonce plnoplošně podloženy prkny. Tím se zamezí rozvibrování plechu, který je k podkladu pevně přitažen vruty.

lindab ClickDíky tomu není žádný důvod, aby plech rezonoval a obtěžoval tak svým hlukem. Navíc přední světoví výrobci a prodejci, jako je například Lindab, své střešní krytiny stále inovují a vylepšují jejich vlastnosti. Novinka u drážkované střešní krytiny SRP Click z prvotřídní švédské oceli má název Sound Control. Právě tuto speciální vrstvu nanese Lindab na vaše přání na spodní stranu ocelového plechu. Díky tomu vibrace způsobené větrem a deštěm snížíte na naprosté minimum.

„Vibrace majitelé domů neucítí ani při mimořádně silném větru. Současně vrstva působí také jako antikondenzační opatření. Sound Control je vhodné aplikovat zejména tehdy, když se krytina pokládá na latě,“ doplňuje Štěpán Lášek, produktový manažer společnosti Lindab s. r. o.

„Click“ ocení především kutilové

lindab ClickModerní střešní krytina Lindab SRP Click se stojatou drážkou má oproti klasické drážkové střeše velkou výhodu ve své jednoduchosti. Podobá se totiž stavebnici pro zručné kutily: jednoduše se zaklapnou speciálně tvarované drážky a práce je hotova. Je stejně jako falcovaná krytina nadčasová a spolehlivá, s velmi širokým spektrem využití: hodí se jak pro tradiční dům či chatu v lese, tak i pro hypermoderní funkcionalistickou stavbu nebo pro rekonstrukci současného domova. Díky svému hladkému povrchu je krytina často používaná především na místech, kde rostou opadavé stromy či kde je zdroj jiného polétavého znečištění, nebo také v drsných horských oblastech s velkým množstvím sněhu. Krytinu lze pořídit od 398 Kč/1 m2, s příplatkem za vrstvu Sound Control se ceny pohybují od 506 Kč/1 m2. SRP Click využijete i při pokrývání komplikovanějších střech s vikýři, okny či úžlabím.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist