Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pěstování drobného ovoce na balkoně

Kvě 1113 Autor: Redakce

drobne ovoceVe větších nádobách se dají pěstovat nejen balkonovky a okrasné konifery, ale také drobné ovoce. Díky kontejnerovaným rostlinám můžeme sázet celoročně. Jediné, na co se musíme soustředit je dostatečná výživa keříků z důvodu omezeného množství půdy. Pak na balkoně či terase můžeme pěstovat rybíz, angrešt nebo dokonce ostružiny s velkým úspěchem.

Pro sadbu používáme jen kvalitní substrát, který ještě vyhnojíme organickými hnojivy. Vzhledem ke konzumaci plodů neporučujeme chemická hnojiva, ta se dají velmi dobře zastoupit organickými hnojivy ze slepičinců z venkovních volných chovů. Navíc nedochází k zasolování půdy, a přesto obsahují vše, co rostliny potřebují.

Hnojivo dávkujeme velmi jednoduše, trochu dáme pod kořeny a trochu kolem rostliny. Vzhledem k tomu, že granulovaná hnojiva jsou fermentovaná, nemůže dojít ke spálení kořenů.

Aby rostliny přijímaly živiny beze zbytku, použijeme tekutou kopřivu jako zálivku. Kopřiva rostlinu stimuluje k růstu a nasazení plodů. Rostliny jsou odolnější proti škůdcům i chorobám. Na jednu konev postačí víčko přípravku, takže jedna lahvička vydrží na opravdu dlouhou dobu. Zálivku provádíme jednou týdně. V létě si pak budete pochutnávat na vlastním drobném ovoci, jahodách a podobně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist