Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pěstování a účinky aloe

Pro 1631 Autor: Redakce

Myslíme, že tu snad není nikdo, kdo by tuto zázračnou rostlinku neznal. My si ji v dnešním článku představíme o něco blíže. Aloe je suchomilná, sukulentní rostlina v dnešní době rozeznáváme již více než 500 druhů, původ má v subtropické Africe. Nejznámější ze všech druhů je Aloe pravá, známá jako aloe vera.

Využití aloe

Aloe je v dnešní době využívaná zejména pro své neuvěřitelné léčivé účinky. Ty znali dokonce již staří Egypťané. U nich se tato rostlina stala dokonce posvátnou a uctívanou. Tyto zázračné léčivé účinky pochází z průhledného polotekutého gelu, který se nachází uvnitř středu rostlinky. Látky, které se v tomto gelu nacházejí, dokážou pomoci při hojení drobných ran či popálenin. Co ale již není tolik známé, že nám dokáže pomoci i při překyselení žaludku, problémech se slinivkou břišní, při paradentóze, cukrovce nebo mírných ekzémech. Pomoci dokáže ale i při léčbě rakoviny střev, tuberkulózy nebo při různých cévních chorobách. Už tedy rozhodně není divu, proč jejímu kouzlu propadly na světě miliony a miliony lidí a nikdo z nich nedá na tuto zázračnou květinu dopustit.

aloe pouziti

Mějte se však na pozoru!

Stejně tak, jako čímkoliv jiným se i aloe lze předávkovat. Pozor tedy na její nadměrné užívání! V tomto případě se její tolik léčivé látky mohou začít měnit v toxické a to rozhodně od aloe nechceme! I zde tedy platí rčení všeho s mírou! Přeci jen jde v podstatě o přírodní antibiotikum, a pokud si jejím užíváním nejste jisti, vždy se raději poraďte s lékařem. Zejména tedy pokud jsou vaše zdravotní obtíže vážnější, nebo jste těhotná či kojící žena. Rozhodně se nevyplatí riskovat, nezapomínejte, že jde o vaše zdraví!

Díky aloe budete krásnější

Další vlastnost, kterou se aloe může pyšnit, jsou její silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. To se využívá zejména v kosmetickém oboru, hlavně na pleť aknózní ale i k léčbě oparů, plísní nebo ekzém. Aloe je také přírodním elixírem mládí. Má totiž také detoxikační, hydratační a proticelulitidní účinky. Sami tedy už určitě uznáte, že jde opravdu o naprostý přírodní zázrak!

 aloe vera

Jak si tento zázrak doma vypěstovat

Pěstujte aloi v krásných, děrovaných závěsných květináčích! Nejen, že se ji tam bude výjimečně dařit, ale získáte také nádhernou zelenou výzdobu vašeho domu. Díky otvorům, které květináč má, v něm budete moci pěstovat více rostlinek najednou a nemusíte se bát, že se tam budou navzájem utlačovat či mačkat. Mějte na paměti, že i aloe je náchylná k přelití a proto zalévejte s mírou. Děrovaný květináč navíc nemůžete přemokřit, protože po zálivce vysychá rovnoměrně, takže se není čeho bát. Další, co aloe musíte poskytnout, je dostatek světla, závěsný květináč tedy umístěte v blízkosti okna či balkonu, na těchto místech ji bude nejlépe.
V letním období ji můžete bez obav pěstovat na zahradě. V tom případě se o ni ani nemusíte téměř starat. Jako zálivka postačí obyčejný deštík. Zalít ji můžete jednou za dva až tři týdny v případě, že jde o suché a teplé léto. Ani to však není vůbec nutné. Listy aloe totiž obsahují takové množství vody a zásobních látek, že bez zalívání zvládne přežít i přes jeden rok.

aloe pestovani

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Pěstování a účinky aloe
  • plassová 9.1.2017 (19:42)

    Dobrý den, pěstuji aloi již několik let a nikde nemohu najít recepty na domácí zpracování. Prosím o zaslání receptů na domácí zpracování aloe.

    Děkuji Plassová

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist