Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Péče pro stárnoucí psy

Říj 1127 Autor: Redakce

stary pesStejně jako medicína humánní, jde i ta veterinární úprkem vpřed. To je jedna z příčin, proč se i psi dožívají vyššího věku. Svůj podíl na tom má i výběr vhodného krmiva pro štěňata, juniory, dospělé psy a následně i seniory.

Staří psi mají problémy s pohybovým aparátem, ale zejména ztrácí smysly. Špatně vidí a většinou zcela ohluchnou. Musíte ale rozpoznat, zda pes slyší a nechce se mu poslouchat vaše příkazy a anebo opravdu neslyší. Zcela jistě toto poznáte, zda pes reaguje na šustění sáčku se psími dobrotami.

Pokud hluchého nebo nahluchlého psa přivoláváte, je nejdůležitější ho zaujmout například přehnanou gestikulací. Pokud má pes zbytky sluchu, přivolejte ho na zatleskání. Nebo si pořiďte ultrazvukovou píšťalku. Psa zaujmete, pokud je v patřičné blízkosti tím, že po něm hodíte výcviková kolečka, vodítko, hračku apod.

Stárnou rovněž psí oči, kdy pes začíná narážet do nábytku a jiných překážek, špatně se orientuje. Pes bude o mnoho ovladatelnější na vodítku.

Výživa starých psů

granule senior

Od věku 7 let je pes řazen do kategorie seniorů a měli bychom ho krmit odlehčenými granulemi. Ty nezatěžují játra a jsou se sníženým obsahem tuku. Starší psi totiž nemají tolik pohybu. Granule pro staré psy seženete v několika kategoriích.

Vždy ale kupujte prémiové nebo superprémiové suché krmivo pro psy. Granule můžete doplnit light pamlsky a vitamíny pro staré psy. Takto jim prodloužíte plnohodnotný život.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist