Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Ošetření srsti psů

Čvn 1105 Autor: Redakce

cesani psuNa jaře psi línají, což s sebou přináší spoustu nepříjemností. Chlupatý čalouněný nábytek a všechno oblečení nedělá radost snad nikomu. Pomůžeme si ale tím, že psa budeme pravidelně vyčesávat. A nenechte se mýlit, ani hladkosrstí psi nás od všudypřítomných chlupů neuchrání. Naopak. Krátká srst se zapíchá do čalounění a je velmi těžko odstranitelná lepivými válečky i vysavačem. Pomoci vám mohou speciální kartáče na oblečení a čalounění.

Samozřejmě můžete psa pravidelně vyčesávat a nadbytku ochlupení se tím zbavit. Je potřeba psy na česání naučit od malička. Ošklivá zacuchaná dredovatá srst není jen nehezká, ale může přinášet i řadu kožních problémů. Dobře se zde daří parazitům a různým chorobám kůže. Také je to prostor pro osiny, které mohou vést k zánětům kůže. Výstavní psy je potřeba česat každý den nebo alespoň jednou za týden. V nabídce je celá řada hřebenů. Velmi doporučujeme furminator vhodný pro dlouho-i krátkosrstá plemena. Použít můžete i samočistící hřebeny, které vám ušetří spoustu práce. Všechny hřebeny seženete v e-shopu s chovatelskými potřebami v sekci péče o srst.

Zklidněte pejska tabletkami pro psy

koupani psuPokud váš psíček česání nesnáší, můžete si pomoci relax prášky pro psy. Jedná se o uklidňující léky na přírodní bázi, které psa zklidní a on si nechá srst lépe ošetřit. Použít je můžeme i při koupání zvířat. Psy ale koupejte maximálně jednou za měsíc a štěňata až od věku půl roku. Používejte vždy kvalitní šampony pro psy, nikdy nepoužívejte lidské šampony.

Psí šampony seženete v několika řadách, ale také speciální například pro psy s bílou srstí nebo jorkšíry. Šampon použijte na mokrou srst, vmasírujte ho do srsti, nechte chvíli působit a dobře opláchněte. Použít můžete i různé rozčesávadla a kondicionéry pro psy. V nabídce jsou i bezoplachové pudry, spreje a kondicionéry. Při sušení zvířete věnujte zejména oblasti pod ušima, kde je velmi hustá srst.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2023>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist