Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Opěrné zdi a podezdívky vlastními silami

Čvn 1124 Autor: Komerční sdělení

LOGO CSKaždý dům potřebuje plot a každý plot potřebuje podezdívku. Abyste nemuseli řešit masivní základy pro pevný, krásný plot, můžete použít systém masivních betonových bloků s přírodním vzhledem CSB – NATURBLOK.

Tyto prvky odolávají díky své váze a skladbě zatížení a nepříznivým povětrnostním podmínkám i bez hlubokých základů. Stačí si nachystat zhutněné štěrkové lože nebo betonový recyklát. Pokud chcete zídku stavět na vlhkém podloží, nezapomeňte pod štěrkové pole umístit drenážní vrstvu.

podzidkaNásledně na asi 40 cm lože jednoduše stavíme jednotlivé bloky. K přesnému skládání tvárnic slouží drážky. Jde tedy o přesný systém spojka-drážka. Pokud potřebujete sloupek, který stojí samostatně. Ke stavbě sloupků využijete jiný druh kamenů tzv. sloupkových prvků, které jsou speciálně uzpůsobeny ke stavbě sloupku. Sloupky kotvíme do podezdívky závitovou tyčí za pomoci chemické kotvy, sloupek ukončíme zákrytných systémem stříšek. Systém zákrytných stříšek je rovněž opatřen drážkami, takže dojde k přesnému umístění stříšky na sloupek.

Do sloupku jednoduše vložíte plotník, který bude držet plotová pole. Plot by měl být vzdušný z pletiva nebo jiných lehčích materiálů. Nedoporučujeme používat deskové šejtky.

Štípané tvárnice CSB – CSBLOK

podezdivkyTyto tvárnice s přírodním vzhledem se hodí na velmi masivní ploty. Nepodceňujte důležitost základů až do nezámrné hlouby. Využít můžete bednící tvárnice, které jednoduše proléváte postupně betonem. Do tohoto základu umístíte betonářskou výztuž, dle potřeby tedy náročnosti stavby se vkládá výztuž také vodorovně. V případě, že podezdívka plotu slouží byť jen částečně i jako opěrná zeď, nesmíme podcenit také drenážní vrstvu, která odvede tlak zemní vody tak aby nám stavbu neovlivňoval.

Na betonářskou výztuž vrstvíme tvárnice, které postupně proléváme betonem. Doporučujeme prolévat najednou max. čtyři vrstvy tvárnic. Takto můžeme postavit i velmi vysoký plot a to vše bez potřeby spárování. Díky velmi přesné výrobě totiž není spárování vůbec nutné. Navíc spáru nám simuluje třístranná profilace tvárnic. Sloupky nebo podezdívky lze opět ukončit štípanými stříškami.

Další produkty, fotografie a ještě více informací naleznete na stránkách CS-BETON.CZ

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist