Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Odstín klasicky modré byl vyhlášen barvou roku 2020

Led 2007 Autor: Redakce

Nový rok je teprve na začátku, ale už nyní je jasné, které barvy budou in v příštím roce. Po fialové a korálově růžové (Coral Pink) bude v kurzu především Classic Blue, tedy klasicky modrá. Aktuální palety barev pro danou sezonu sestavují na základě přehlídek z Newyorského fashion weeku sestavují na speciálním setkání odborníci z institutu Pantone. Ti ale mysleli i na kombinace, které jsou k barvě roku v kurzu a vybrali také paletu neutrálních, chcete-li doplňkových barev a mezi ně patří tmavě námořnicky modrá, čistě bílá, béžová a světle hnědá (pro někoho možná tmavě hořčicová), kterou můžete znát pod názvem velbloudí.

barva roku modra

Modrá je dobrá

Modrou barvu má rád snad každý. Uklidňující, důvěryhodná, sebevědomá, harmonická, elegantní, stálá a nadčasová – přesně tak má klasicky modrá reprezentovat přelomový rok 2020. Barva bude trendy nejen v módním odvětví, ale také v ostatních designových oblastech.

barva roku modra

Velkou výhodou modré je, že ji snadno zkombinujete s jinými odstíny modré, ale hodí se v podstatě ke všemu. „Vedle určitě nešlápnete, pokud do kombinace využijete jednu z neutrálních barev.“ To jsou slova výkonné ředitelky Institutu Pantone Leatrice Eiseman. V bytovém designu neváhejte sáhnout po kovově lesklých doplňcích. Nebo naopak použijte pouze modré doplňky, které můžete snadno a jednoduše obměňovat bez vynaložení hříšných finančních prostředků. Modré polštářky se totiž hodí v podstatě na jakoukoliv sedací soupravu. V oděvním průmyslu pak půjdou podle odborníků na odbyt jednoduché pohodlné jednobarevné šaty, které by neměly chybět v žádném šatníku moderní ženy. Modrá se bude odrážet i v grafickém designu. Nová loga se jí rozhodně nevyhnou.

Kde najít inspiraci

Spousta z nás hledá inspiraci například v obchodním domě Ikea. Zde jsou interiéry vždy krásně sladěné a nejen to, velmi často taky praktické. Pokud chcete být zcela originální, neváhejte oslovit některého z bytových designérů, který vám interiér navrhne na míru. Díky vizualizaci si pak jednoduše představíte, jak bude výsledný pokoj vypadat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist