Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Odpuzující přípravky pro psy a kočky

Dub 1025 Autor: Redakce

Češi milují domácí zvířata. Ne vždy je ale jejich aktivita vítána zejména, pokud je jejich hřištěm naše zahrada. Pokud nechceme, aby nám psi nebo kočky likvidovali skalku či trávník, je vhodné použít repelentní přípravky. Tyto látky nejsou pro zvířata jedovaté, ale jen odpuzující. Působení sprejů a gelů je totiž založeno na vůni, která odpuzuje psy a kočky, a tak chrání před jejich výkaly, hrabáním a podobně. Velkou výhodou je vysoká účinnost, odolnost a bezpečnost vůči lidem i zvířatům. Jist oceníte i jednoduchou a rychlou aplikace na dané místo (sloupek, trávník, záhony, popelnice, lavička apod.). Třebaže je většina přípravků velmi odolná, my doporučujeme aplikaci opakovat vždy po dešti.

anti-kotRovněž lze chránit truhlík s muškáty či chodníky. Jedná se o výrobek Anti-KOT. Pomoci si ale můžete také přírodními kakaovými mušlemi Pokon, které mají krom funkce odpuzování koček a slimáků i estetické účinky. Kakaové mušle stačí nasypat na záhon nebo jím zasypat půdu v truhlíku. Truhlíky jsou vysoce designové a mušle navíc pomáhají proti vysychání.

Velmi vyhledávané jsou také repelenty, které lze použít v interiéru. Jde o širokou škálu zákazových sprejů a sprejů, které brání okusu. Ty ocení zejména majitelé štěňat, která si zvykají na samotu, když je páníček v práci. Je ale jasné, že se nehodám nevyhnete. Pak vám mohou pomoci odstraňovače skvrn. Vždy ale vybírejte přípravky, které jsou nedráždivé, netoxické a navíc mají i dezinfekční účinky. Přípravek ve formě spreje nebo vodou ředitelného koncentrátu by vždy měl být bezbarvý a bez zápachu, nejedovatý a nežíravý, takže lze použít i v přítomnosti zvířat.

Krom repelentních přípravků proti psům a kočkám najdete v každém hobby marketu také repelenty proti voně žijící zvěři. Můžete tak díky postřikům chránit stromky proti okusu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist