Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Novinky-papriky pro rok 2012

Lis 1106 Autor: Redakce

Sice jsme nedávno papriky sklízeli, ale papriky vyséváme už za dva měsíce. Proto se předzásobte prozkoušenými semeny, ze kterých vypěstujete silné plodící sazenice.

Stalagnit sice není novinkou pro rok 2012, ale je chuťově naprosto vynikající zcela jistě stojí za pozornost. Na keříčcích vám vyroste velká, červená a masitá, mimořádně šťavnatá a sladká paprika. Její semena jsou běžně k dostání. Cena za sáček 20ti semen stojí cca 40 Kč.

Novinkou pro rok 2012 je například kulovitá odrůda Přemysl. Jedná se o černou papriku, která přechází do velmi tmavě červené barvy. Jde o masitou, silnostěnnou, šťavnatou papriku, která je vhodná pro pěstování ve sklenících a fóliácích.

Žíhanou, silnostěnnou paprikou kvadratického tvaru je Honzík. Tato paprika vás opět překvapí svou barevností, kdy přechází z černé, přes tmavě fialovou až do sytě žluté barvy. Opět se jedná o papriku náchylnější na podmínky.

Kubista F1 je jedna z mnoha křížených odrůd. Plody přechází ze zelené do oranžové barvy. Paprika je velmi chutná, masitá, vhodná pro děti, protože je sladká.

Úsměvnou chutnou, a při tom designovou novinkou je odrůda Kytička, která přechází ze zelené, přes oranžovou do červené. Tvar plodů je opravdu ve tvaru kytičky.

Odrůda Gurmánek vytváří obří větve, na kterých najdete velké množství paprik podobných rajčatům. Gurmánek je žlutozelená paprika, která má v období vegetační zralosti červenou barvu. Jde o malou silnostěnnou papriku vhodnou do kuchyně pro plnění.

Odrůda Barča patří do rodiny obřích paprik, je zelená, v období zralosti oranžová.

Ingrid končí hnědou barvou, začíná na zelené. Dá se pěstovat venku. Hnědé odrůdy jsou totiž poměrně odolné.

Otík F1 je světle zelená paprika, která přechází do červena, obří chutná paprika.

Žlutá Afrodita překvapí intenzivní barvou i chutí.

Fotogalerie odrůd

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Novinky-papriky pro rok 2012
  • Pavel Peško 7.11.2011 (10:07)

    dobrý deň,
    môžete prosím oznámiť, kto je šľachtiteľom paprík, ktoré uviedla ing. Dušková v Receptáři dňa 6.11.2011 a či ich je dostať i na Slovensku. Papriku odrody Ingrid som našiel v produkcii Moravoseed-u, ale uvádzajú jej pestovanie v skleníku alebo pod foliovým krytom. Pani ing. Dušková uviedla jej vhodnosť i pre poľné pestovanie. Pekne ďakujem a som s pozdravom

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist