Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Nové odrůdy paprik- i celoroční

Říj 1024 Autor: Redakce

nové odrůdy paprikPaprika je jedna z nejoblíbenějších zelenin. Zejména ji pěstujeme pro obrovský obsah vitamínů a také pomáhají spalovat tuky. Paprik existuje nespočet druhů a vybere si opravdu každý pěstitel.

Paprikám se ale letos nedořilo, protože jde o teplomilnou rostlinu. Na jaře byly velké výkyvy teplot mezi deními a nočními. I tak ale přišli šlechtitelé s novinkami pro příští rok.

Je to například odrůda Sharon F1. Je to silnostěnná paprika vhodná pro pěstování na poli. Na poli vypěstujeme i odrůdu s názvem Cynthia F1. Tato parika je silnostěnná, raná. Pro skleníky je vhodná nová odrůda Ingrid, která zaujme především barvou, protože ze zelené přechází do tmavo hnědé. Je tedy vhodná jako barevný doplněk zeleninových salátů i ostatních jídel.

Na chuť výborná je paprika Afrodita , která je v botanické zralosti žlutá. Všechny výše vyjmenované papriky jsou konzumovatelné v zelené barvě. Jde o technologickou zralost.

hnědé a fialové paprikyNa výběr  je spousta odrůd, které se liší tvarem, barvou i velikostí. Papriku ale můžete pěstovat celoročně, protože paprika je ve své domovině, ve Střední  Americe, vytrvalá rostlina a v našich podmínkách můžete pěstovat v truhlících celoročně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

4 reakce na Nové odrůdy paprik- i celoroční
 • Jiří 3.1.2013 (14:32)

  Dobrý den, chci se zeptat, zda-li existují tyčkové papriky.

  Děkuji.

  • špička 30.1.2013 (14:28)

   K tyčkám až 1,7 m dlouhým se doporučuje přivazovat odrůda papriky Dlouhánek a to z důvodu vzrůstu i bohaté násady plodů při zachování správné agrotechniky .

 • Daniel Landsfeld 24.10.2010 (16:32)

  Dobrý den,chtěl bych se vás zeptat,jak se jmenuje celoročni papriky v truhliku.

  Děkuji..

  • Robert 14.8.2015 (07:58)

   Tiez by som potreboval vediet aka je to celorocna paprika ktoru by som mohol pestovat hydrophoniou vo vnutri.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist