Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nákup spotřebičů online

Úno 2104 Autor: Redakce

V současnosti si v obchodech koupíte potraviny, drogerii a kosmetiku, léky, pohonné hmoty, zdravotnické prostředky, krmivo pro zvířata, brýle či kontaktní čočky, tabák a noviny. To jsou podle vlády základní potřeby k životu. Co dělat, když se vám rozbije sušička? Kde si koupit novou televizi, abyste se mohli aspoň nějak zabavit? Elektroniku lze pohodlně nakoupit online.

Lednice, rádio, počítač, fén na vlasy, kuchyňský robot. Tyto spotřebiče si lze bez problémů objednat online a nechat dovézt až domů, případně objednat na prodejnu, kde si je vyzvednete.

online nakupovani

Foto: Preis_King, Pixabay

 

Prodejny elektrospotřebičů mají otevřeno jako výdejny

Celá řada velkých řetězců prodávajících elektrospotřebiče zůstala otevřená. Tedy ne tak úplně, fungují jako výdejní místa. Online či telefonicky si objednáte zboží a ve výdejovém okénku na prodejně si ho vyzvednete. Tato varianta je skvělá pro menší spotřebiče, které jste schopní sami odvézt – ušetříte za dopravu. Pokud narazíte na nějakou akci s dopravou zdarma, případně objednáváte velký spotřebič, který by se vám do osobního automobilu nevešel, bude lepší objednat si zboží plně online i s dopravou až domů.

Nákup spotřebičů online je pohodlný

Oblečení si raději vybereme a vyzkoušíme v kamenném obchodě, ale nákup spotřebičů online je pohodlný. Jaké jsou jeho výhody?

Člověk si může v klidu prostudovat parametry a porovnat různé modely.

V případě potřeby stačí napsat e-mail, zavolat či využít chat na stránkách e-shopu, rady odborníků jsou k dispozici i při online nákupech.

Je možné snadno porovnat ceny mezi několika obchody.

Spotřebič si v prodejně typicky stejně nevyzkoušíte, takže nakupování online vlastně není až tolik odlišné.

Cena dopravy spotřebičů se odvíjí od velikosti

Kolik stojí doprava spotřebičů? Drtivá většina prodejen elektra si cenu určuje podle velikosti. Za dopravu malých spotřebičů a menších televizí většinou zaplatíte 99 Kč jako za jiné balíčky. U větších (např. lednice, pračky atd.) jsou ceny v řádech stovek korun.

Ve většině případů se bohužel platí i za doručení na prodejnu, pokud daný kus není k dispozici přímo na dané pobočce. U dražšího zboží bývá doprava zdarma, ale pravidlem to není.

Jak je to s nákupem velkých spotřebičů?

Donese vám kurýr novou pračku jen před dveře, nebo vám ji přijde i nainstalovat? To záleží na tom, jakou službu si vyberete. Pokud si necháte zboží přivézt externím dopravcem (DPD, PPL apod.), nemůžete očekávat, že vám spotřebič nainstaluje. Drtivá většina prodejců elektra však nabízí i možnost nechat si spotřebič zapojit se vším všudy.

Servisy spotřební elektroniky a výrobků pro domácnosti jsou otevřené

Rozbila se vám pračka? Možná by ji místo nákupu nové stačilo jen opravit. Servisy a opravny obecně musí být zavřené, avšak servisy spotřební elektroniky, přístrojů a výrobků pro domácnosti mají výjimku. Musí dodržovat přísná bezpečnostní opatření, avšak fungovat mohou a mohou také dojíždět za zákazníky. Samozřejmě pamatujte na to, že není vhodné si zvát servisního pracovníka, pokud na sobě pozorujete nějaké příznaky onemocnění.

Jak vyřídit reklamaci a vrácení zboží?

Prodejny elektrospotřebičů jsou zavřené, ovšem mnohé mají výdejní okénka. V takovém případě je možné spotřebič k reklamaci či na vrácení přinést přímo tam. Dejte si pozor na to, že mnozí prodejci vyžadují vrácení zboží na tu prodejnu, kde jste si ho zakoupili (vyzvedli). Můžete ho také poslat na adresu prodejce, popřemýšlejte však, zda se vám tohle vyplatí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist