Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Nadčasový zahradní nábytek

Dub 1519 Autor: Redakce

Umělý ratan, chcete-li polyratan je doslova fenoménem dnešní doby. Dá se z něho vyrábět spousta doplňků od zahradního nábytku a květináčů, až po pelechy pro psy a odpočívadla pro kočičky. Ale proč je tolik vyhledávaný? Není tomu tak dávno, co byl moderním hitem klasický ratan, tedy výrobky ze splétané exotické liány. Ty bylo ovšem možné umístit především do interiéru, což byla asi největší nevýhoda. Právě tuto nevýhodu nemají výrobky z polyratanu, kterému nevadí vlhko, ani déšť. Designové prvky tedy můžete mít bez obav celoročně na zahradě, terase, či balkonu.

polyratanovy nabytek

Kvalitní materiál, který vydrží vše

Zahradní nábytek z polyratanu sice není nejlevnější, zato ale přežije opravdu vše. Cena je srovnatelná s dřevěnými sedacími soupravami, ale péče o zahradní nábytek a životnost se srovnávat nedá. Představte si, že dřevěný nábytek musíte každý rok zazimovat a na jaře pečlivě očistit a pokud možno napustit olejem nebo přelakovat. I tato péče u polyratanových sestav odpadá.

polyratanovy nabytek

Jak zazimovat a vyčistit polyratanový nábytek?

Je jedno, zda na něho praží slunce, nebo je mrazivo. Zazimovat tento nábytek trvá doslova chvíli. Stačí přes něho přehodit plachtu. Nemusíte se obávat ztráty barvy, kroucení materiálu a podobně. Tento materiál milují i zarytí příznivci přírodních materiálů. Je totiž netoxický, lehký a jak již bylo řečeno, neuvěřitelně odolný.

Kvalitní polyratanový nábytek navíc tvoří pevná vnitřní kovová konstrukce, která je vypletena pásky umělého ratanu. Nezbytnou součástí jsou pak také pohodlné polstry a polštáře, které umocní komfort a pohodlí.

Jak již bylo řečeno, polyratanu nevadí voda. Proto neváhejte použít hadřík s vodou a běžnými čističi na plast. Polyratan je totiž vyráběn z polyetylenu. Použít můžete také vapku či zahradní hadici a nábytek jednoduše omýt.

polyratanovy nabytek

Vybíráme polyratanový nábytek

O výhodách tohoto materiálu už jsme si řekli. Pokud se tedy rozhodnete zkrášlit terasu nebo zahradu právě tímto nábytkem, rozhodně si musíte rozmyslet, jakou barvu a provedení sedacího nábytku zvolíte. Na výběr máte různé tvary i barvy poly vláken. V prvé řadě by nábytek měl ladit se zahradou, ale i domem. Pečlivě vybírejte i barvu podsedáků a další doplňky (viz fotogalerie). Rádi bychom vám představili českého distributora, společnost FOKUS-H s.r.o. Tato firma nabízí nejen kvalitní nábytek na zahradu, ale také pelíšky pro vaše čtyřnohé miláčky, které jsou také určeny pro venkovní využití.

Hospodyňky zcela jistě ocení možnost omýt pelíšek vodou a polstrování vyprat v pračce. Navíc oslníte sousedy i návštěvy dokonalým sladěním všech zahradních prvků. Na tom se shodují i zahradní architekti. Třebaže jde primárně o venkovní nábytek, jsou moderně vyhlížející sedací soupravy a pelechy pro psy a kočky jsou hojně využívány i bytovými architekty do interiérů.

Pelíšky pro psy a kočičky

pelech z polyratanu sedyKaždý miláček by měl mít své místo pro odpočinek. V létě, kdy trávíte hodně času venku, chce být pes ve vaší blízkosti. Pořiďte mu tedy odolný pelech, který je takřka nezničitelný. Vybírejte nejen podle barevného provedení, ale v prvé řadě podle velikosti pelíšku. Pro menší psy nás zaujal Pelech pro psy PetComfort DOG07 od společnost FOKUS-H s.r.o. Umělý ratan je ručně splétaný, v broušeném provedení, které je velmi moderní, stejně jako šedivá barva. Ta ladí k dnes nejčastějším povrchům teras – ze sibiřského modřínu, který čase krásně zešedne. Součástí psího odpočívadla je kvalitní polyesterový polstr v šedém odstínu, který lze prát v pračce na 30 °C. Na webovém portálu pytle-fokus.cz ale najdete i pelechy pro větší psy, odpočívadla, pelíšky a kukaně pro kočičky (viz fotogalerie).

Více na: http://www.pytle-fokus.cz/

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist