Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Nachlazení psů

Bře 1001 Autor: Františka Podzimková

Psi mohou nastydnout stejně jako lidé. V zimním počasí a při střídání teplot pes snadno nastydne. Ale jak poznáme nachlazení našeho miláčka? Pes kašle, kýchá a teče mu z nosu. V tomto případě psovi podáváme 2x denně ¼ anopyrinu. Nikdy nedávejte zejména kočkám Paracetamol (např. v Paralenu či Panadolu).

Pokud pes přestává žrát a je smutný a apatický, je potřeba nasadit antibiotika, které nám předepíše veterinář. Ten nám také poradí s dobou a frekvencí podávání. Vždy se léky musí dovyužívat.

pes v zimeChladné zimní dny jsou pro řadu lidí nepříjemné hlavně kvůli tomu, že je opravdu lehké se někde jen tak nachladit. Prevencí před nachlazením je dostatečná konzumace vitaminů a teplé oblečení. Často se však zapomíná na naše nejmenší mazlíčky. Nachlazení u psů, nebo koček, není totiž vůbec nic neobvyklého, a proto bychom k našim mazlíčkům rozhodně neměli být v těchto měsících lhostejní. Spíše naopak – daleko pozornější.

Mezi první příznaky onemocnění u zvířat patří výtok z očí, nebo kašel. Tyto příznaky jsou příčinou virového onemocnění. Virové onemocnění pak může být zkomplikováno onemocněním bakteriálním, pro které jsou příznačné právě tyto příznaky. Pokud se hnisavá infekce dostane z nosní dutiny a očí i do oblastí nosohltanu, jedná se o tzv. zvířecí angínu.

Začnou-li se tyto příznaky projevovat u vašeho zvířecího mazlíčka, je v každém případě nutné vyhledat pomoc zvěrolékaře. Pokud má nemoc hladký průběh, bohatě postačí, pokud budeme zvíře udržovat spíše v teple domova a omezíme venčení jen na nezbytně nutnou dobu. Popřípadě mu na cestu ven oblékneme teplý obleček. Jak vybrat správnou velikost psího oblečku se dozvíte v některém z následujících článků. Dále pak můžeme podávat různé podpůrné vitamíny pro psy.

Pozor u štěňat a staších psů!

nachlazeni u psuKomplikovanější průběh nemoci se většinou vyskytuje jen u starších zvířat, nebo u úplných mláďat. V tomto případě je však vhodné postupovat podle instrukcí zvěrolékaře, protože průběh by mohl být v některých případech vážnější. Pokud by už například zvíře nemohlo ani přijímat potravu a tekutiny, je vhodné nasadit antibiotika. U klasického kašle, či rýmy jsou však antibiotika zbytečná a zvířeti by mohla spíše ublížit, nežli přilepšit.

Aby vaše zvíře bylo co nejzdravější, je třeba o něj dobře pečovat po celou dobu a ne jen po dobu nemoci. Pravidelná, vyvážená a zdravá strava dělá půl zdraví. Pak už jen pravidelný a dostatečný pohyb. Pokud o mazlíčka máte obzvlášť starost, můžete jej také nechat očkovat.

Jako prevence prosti nastydnutí je, že psa pokud psa koupeme, tak jedině večer -před spaním. Koupáním se totiž ztratí ochranná vrstva kůže, která se během noci stihne obnovit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

5 reakcí na Nachlazení psů
 • Cleo De Nile 12.3.2012 (20:41)

  dobrý den mam nemocnou čivavku co mám dělat prosím??odpoveste mi prosím 🙁

 • Andrea 21.1.2012 (09:29)

  Dobrý den, mám dotaz jelikož je víkend a já s mojím Bruníkem nemůžu k veterináři :/ Nemáte zkušenost co by mu poholo na nachlazení kašel asi zatím nemá ale v noci mě vzbudil úplně ěsným jak to popsat jakoby dospělý člověk měl rýmu a potahoval ji hodně do sebe tak to dělá můj pes 🙁 a strašně se u toho rozklepe a trva mu tak pul minuty než to přestane dělat mám strach že se udusí… JAko by potahoval rýmu či co do sebe… Děkuji za Vaše všechny názory a rady…

 • alena b. 30.7.2011 (14:26)

  pro psí nachlazení vřele doporučuji bylinný čaj s medem (nejlepší je jitrocel, zkoušeli jsme též heřmánek a mátu). je možné do něj přidat i nějaký sirup proti kašli a nachlazení, veterinářka nám doporučila také jitrocelový. našeho buldoka jsem při první misce medového čaje musela trochu převědčovat, ale velmi si ho oblíbil a těší se na něj, s podáváním tedy není problém a navíc je to ryze přírodní a dostupná léčba.

 • Peter Zábory 3.3.2010 (19:29)

  S manželkou psům vaříme a vždy přidáme zeleninu. V zimně ale také podáváme i vitamíny. Na rozdíl od lidských nejsou drahé a psi pak nebývají nemocní a mají super lesklou krásnou srst. Peter

 • Evelína Kopecká 3.3.2010 (08:29)

  Dobrý den, doporučuji všem majitelům dávat pejskům preventivně multivitamínové tablety. Od té doby co je můj pes užívá nebyl nachlazený a veterináře navštěvujeme jen na povinné očkování. Děkuji, Evelína, Středočeský kraj

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist