Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Na správné zastínění zimní zahrady není nikdy pozdě

Říj 1923 Autor: Komerční sdělení

Zimní zahrada je unikátní prvek domu, který v každém období spojuje jeho obyvatele s přírodou. Udržování takové malé oázy ale vyžaduje trpělivost a náklady. Obojí se bohatě vyplatí každému, kdo se do vystavění zimní zahrady pustí.

Regulace teploty a světla je pro zimní zahrady extrémně důležitá a nesmí se podceňovat. Právě proto musí každý majitel svůj prosklený ráj dobře zastínit. V dnešní době už existuje velké množství způsobů, jak poskytnout rostlinám potřebný chládek a zároveň propouštět i dostatek slunečních paprsků. Představíme vám ta nejlepší řešení z dostupných typů zastínění.

baldachyn_Bematech_pro_zimni_zahrady

S velkými plochami si hravě poradí baldachýn

Pokud hledáte zastínění zimní zahrady a potřebujete pokrýt velkou prosklenou střechu, pak byste se rozhodně měli zamyslet nad pořízením baldachýnu. Dříve se tomuto typu látkového závěsu také říkalo nebesa. Jedná se o většinou o zastínění, které je umístěno na vnitřní stěnu zimní zahrady. Velkou výhodou je možnost nechat si vyrobit baldachýn i v opravdu nadměrných velikostech a přesně na míru vašim potřebám.

Ne každá zimní zahrada je totiž postavená podle jednoho mustru. Právě naopak. Protože se jedná o obytný prvek, který je nutné přizpůsobit rozložení budovy a umožnit dostatečnou kontrolu teploty, tak se od sebe zimní zahrady často diametrálně liší ve tvarech i rozměrech. Naštěstí vám experti na zastínění z MK Rolety dokáží vyrobit baldachýn nejenom obdélníkový či trojúhelníkový, ale klidně i ve tvaru lichoběžníku. Nastavit lze i propustnost baldachýnu, která je určena typem tkaniny, z níž je vyrobený. Můžete tedy poskytnout rostlinám ve vaší zimní zahradě přesně takové prostředí, které vyžadují.

Funkčnost a elegance v jednom nese název Plisé

detail_baldachynu_v_zimni_zahrade

Stejně jako u baldachýnu lze určit propustnost látky i u druhé oblíbené varianty – žaluzií Plisé. Jedná se o látkové žaluzie, které se skládají do harmonikového tvaru. Plisé představují ideální variantu pro lidi, kteří touží po dokonale funkčním zastínění a zároveň jim velmi záleží na celkovém estetickém vyznění zimní zahrady. Ten je tvořen nejenom rostoucí flórou, ale i designem interiéru, ve kterém se nacházejí.

Plisé žaluzie lze pořídit ve stovkách barevných variant. Nemusíte se zastavit u jednoduchého jednobarevného designu. Rovnou zvolte zajímavý vzor, které bude ladit s dalšími prvky zahrady či domu. Tento typ žaluzií je vhodným zastíněním i do jiných atypických zasklených prostor, jako jsou například oblouková střešní okna. Zkrátka pokud hledáte stropní systém pro zimní zahradu, který splní svoji úlohu a zároveň vypadá elegantně, představuje plisé tu nejlepší možnou volbu.

stropni_plise_pro_zimni_zahrady

Jde to i bez řetízku

Ovládání baldachýnu i Plisé žaluzií je velmi intuitivní. Stahováním lze vytvořit světelné podmínky přesně podle vašich představ. Kromě klasického manuálního ovládání řetízkem můžete ale zvolit i verzi s motorickým ovládáním. Polohu stínění pak dokážete nastavit pomocí dálkového ovladače. V případě, že je vaše zimní zahrada opravdu rozlehlá, je lepší sáhnout po efektivním ovládání na dálku. Díky moderním technologiím lze navíc propojit zastínění zahrady i s ostatními funkcemi chytré domácnosti a mít tak okamžitě při ruce kontrolu třeba nad veškerým stíněním a teplotou v domě.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Led 2020>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist