Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Mravenci – škodlivý hmyz

Kvě 1023 Autor: Redakce

přípravky proti mravencůmMravenci jsou v okamžiku přemnožení problém pro kořenový systém rostlin. V tomto případě jde o škůdce. Jak proti nim teda bojovat?

Je potřeba zlikvidovat celou kolonii včetně královny. Hubením jedinců nepomůžeme vůbec ničemu. Pyrterin je extrakt z růžového oleje ve formě spreje nebo posypu. Tento posyp hubí mravence, kteří s touto látkou příjdou do styku. Proto musíme použít ještě nástrahu, kterou dělníci donesou královně. Tato nástraha je ke koupi jako přípravek BIOTOLL, který slouží jako bariéra proti pronikání do dalších prostor.

Tím zahubíme královku díky Spinosatu, což je látka s prodlouženou dobou účinku. Obě účinné látky jsou netoxické pro domácí zvířata. Pyretrin je ale jedovatý pro vodní organizmy, proto doporučujeme šetrné zacházení zejména v okolí vodních toků a jezírek.

Neljepší je použít přípravek DEFEAT DUST, což je přírodní pyretrin, který se aplikuje na cesty a zpevněné plochy posypem nebo po rozpuštění ve vodě postřikem. Používá se krom mravenců i k hubení vos, švábovitých, much, blech, štěnic, klíšťat, moučných molů a dalšího obtížného hmyzu, včetně skladištních škůdců. Oba tyto přípravky lze použít i do vnitřních prostor.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

10 reakcí na Mravenci – škodlivý hmyz
 • Jarek 17.4.2019 (11:59)

  Ahoj, u nas zabralo jen od neudorffu ke zbaveni fakt všech mravencu.

 • Jana 16.4.2019 (08:27)

  Ahoj mate to někdo vyzkousene??

 • Jarda 26.3.2012 (22:33)

  @Milan Tužil,Oldřichov
  Z aplikace Atak gelu mám pocit, že je to výborné krmení pro mravence.

 • Hanka 19.3.2012 (14:19)

  ja je mam v kuchyni,pouzivam prasek do peciva nasypu do spar u linky a je aspon na taden pokoj.porad opakuju dokola.Zkuste ro treba vam to pomuze.

 • Jasněna 11.8.2010 (09:52)

  Jasněna :
  I já se peru s mravenci již třetím rokem. Včera právě probíhalo rojení. Zkouším všechny dostupné přípravky ve formě posypu i postřiku (biotol, default, loxiran aj.aj.) Mravenců je čím dál víc. Mám rezaté i černé. A evidentně jim chutná. Jedině žádný gel jsem zatím nezkoušela a po přečtení předchozích příspěvků ani nebudu. Za opravdu dobrou a účinnou radu bych byla (a nejen já) velmi vděčná.

 • Alena Číhalová 27.6.2010 (13:57)

  Dobrý den,
  mám stejný názor na přípravek Gel Agrobio Attak jako pan Milan. Mravencům chutná, během chvilky je jich kolem kapičky gelu až černo, ale výsledek žádný. Je to už týden, co jsem gel použila poprvé, další dávky opakuji každý den. Mravenci sï lezou pořád dál. Příště nekoupím!!!

 • Petr 13.6.2010 (10:05)

  Dobrý den,
  prosím o radu. Mám v květináčích se smrky na terase mravence. jak se jich zbavit aniž bych ublížil stromkům? Děkuji za odpověď.

  • Redakce 26.7.2010 (17:50)

   Existuje spousta selektivních postřiků i domečků s požerovou nástrahou, které hubí jen a pouze mravence. Rostlinám ani ostatním živočichům neublíží. Dříve se na záhon položil květník širším dolu. Mravenci si tam udělali hnízdo a pak se dali jednoduše přenést někam jinam. Určitě vyzkoušejte tuto „babskou radu“

 • Milan Tužil,Oldřichov 10.6.2010 (15:08)

  Dobrý den,
  rád bych Vás informoval o mých zkušenostech s přípravkem proti mravencům -GEL AGROBIO ATTAK.
  Na zahradě jsem při sekání trávníku lokalisoval 6 mravenčích hnízd,které jsem chtěl likvidovat. Nastříhal jsem si z PET lahve přiměřené proužky a aplikoval podle návodu na ně gel proti mravencům. Tuto nástrahu jsem položil rovnou na hnízdo.Proti dešti jsem vše zakryl květináčem.
  Návod výrobce hlásá,že do 24 hodin mají být mravenci vyhubeni.
  Kontroloval jsem výsledek po prvních 24 hodinách – mravenci byli tak živí,jako nikdy předtím.
  Kontroloval jsem po dalších 24 hodinách – mravenci rejdili,jak diví.
  Kontroloval jsem po dalších 24 hodinách a výsledek stále tentýž.
  Dnes je to pátý den a mravenci jakoby na ně žádný Atak nefungoval.Takže mi to přestalo bavit a hnízda likviduji přípravkem podle starých zkušeností.
  Ještě bych měl dodat,že při každé kontrole jsem pár kapek gelu doplnil.
  Aby nemohlo dojít k argumentaci,že na ten můj druh mravenců přípravek není vhodný,uvádím,že v každém ošetřovaném hnízdě byl jiný druh mravenců:černí,zrzaví, a ti černí ve třech druzích.

  Za Atak jsem zaplatil něco přes stovku,která mne sice nezruinovala,ale mám zato,že když výrobce pustí na trh žhavou „novinku“ má být spolehlivě vyzkoušena a nemá k l a m a t s p o t ř e b i t e l e !

  S pozdravem, Milan

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist