Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Mohou psi a kočky jíst těstoviny?

Čvn 2412 Autor: Claudie Kornelová

Diskuze o tom, co mohou psi a kočky jíst, je vždy důležitá, protože strava hraje klíčovou roli ve zdraví našich domácích miláčků. Těstoviny jsou běžnou součástí lidské stravy, ale můžeme je bez obav podávat také našim psům a kočkám? V tomto článku se podíváme na výživové a zdravotní aspekty podávání těstovin psům a kočkám.

zvíře

Napadlo vás, jestli může vaše kočička či pejsek jíst těstoviny? Zdroj foto: Pixabay.com – Mircea Iancu

Těstoviny pro psy

Těstoviny mohou být pro psy bezpečnou součástí stravy, avšak je důležité dodržovat určitá pravidla. Prvním krokem je zjištění, zda váš pes trpí na nějakou alergii nebo intolerance na pšenici, která je hlavní složkou těstovin. Pokud ne, pak mohou těstoviny být pro psa vhodným zdrojem sacharidů a energie.

Nicméně, těstoviny by měly být podávány psům v omezeném množství a pouze jako součást vyvážené stravy. Příliš velké množství těstovin může vést k příjmu nadbytečných kalorií a následnému nárůstu hmotnosti, což může mít negativní dopad na zdraví psa, zejména na jeho klouby a srdce.

Je důležité podávat těstoviny psům v syrovém nebo vařeném stavu, bez přídavku soli, koření nebo omáček, které mohou být pro psa škodlivé. Můžete je také kombinovat s libovým masem, zeleninou nebo nízkotučným sýrem, aby byla zajištěna vyvážená strava.

Těstoviny pro kočky

Kočky jsou obligátní masožravci a jejich strava by měla být zaměřena především na maso. Z tohoto důvodu jsou těstoviny pro kočky méně vhodnou součástí stravy ve srovnání se psy. Navíc, mnoho koček má problémy s trávením sacharidů obsažených v těstovinách.

Pokud se rozhodnete podávat těstoviny své kočce, mělo by to být v malém množství a pouze příležitostně. Těstoviny by měly být podávány vařené a bez soli, koření nebo omáček. Můžete je také kombinovat s libovým masem nebo zeleninou, aby se zvýšila nutriční hodnota jídla.

Závěr

I když mohou psi a kočky konzumovat těstoviny, je důležité dodržovat určitá pravidla a omezit jejich podávání. U psů by těstoviny měly být pouze součástí vyvážené stravy, zatímco u koček je vhodné podávat je spíše příležitostně a ve velmi malém množství. Vždy se poraďte se veterinářem, pokud máte jakékoli pochybnosti ohledně stravy vašeho domácího mazlíčka, a zajistěte, aby jeho strava splňovala jeho individuální potřeby a zdravotní stav. Pamatujte, že zdravá a vyvážená strava je základem pro dlouhý a šťastný život vašeho domácího mazlíčka.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist