Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Mlží se vám zrcadlo v koupelně po každé koupeli? S těmito jednoduchými kroky přestane!

Bře 2326 Autor: Claudie Kornelová

Koupelnová zrcadla nám přináší užitek – ženy se díky nim mohou rychle nalíčit, muži zase pohodlně oholit. Problém nastává ve chvíli, kdy se začnou mlžit. To se bohužel může stát v jakékoli místnosti, nejen v koupelně, ale například i v kuchyni. Nejlepším řešením je zabránit tomu, aby k mlžení vůbec docházelo. Pokud k tomu i přesto dojde, existují snadné způsoby, jak to napravit. Navíc je mnoho důvodů, proč se vaše zrcadla mohou zamlžovat.

koupelna

Také vás rozčiluje, když se vám po každé koupeli zamlží zrcadlo? S našimi tipy se to už nestane! Zdroj foto: Unsplash.com – Backbone Visuals

V tomto článku se podíváme na několik nejjednodušších způsobů, jak zamezit zamlžování zrcadel v koupelně.

Proč se koupelnová zrcadla při sprchování mlží?

Pára z horké vody ve sprše kondenzuje na zrcadle a vytváří mlhu. To je způsobeno dvěma hlavními faktory: rozdílem teplot uvnitř a venku a také vlhkostí vzduchu. Pára ze sprchy ohřívá okolní vzduch a způsobuje jeho stoupání. Když se tak stane a teplý vzduch narazí na chladný povrch, jako je vaše zrcadlo nebo skleněné dveře, dojde ke kondenzaci.

To je důvod, proč se po jízdě v horkém počasí často objevuje mlžení na vnitřní straně oken automobilu. Totéž se děje, když se sprchujete, zejména pokud je vaše koupelna malá a nemá ventilaci.

koupelna

Zrcadlo se mlží, jelikož horká voda se v chladné místnosti začne srážet čímž se vytváří kondenzace. Zdroj foto: Unsplash.com – Steven Ungermann

Jak zabránit zamlžování zrcadla v koupelně

Nadměrná vlhkost může způsobit, že se zrcadlo v koupelně nebo jiné místnosti začne mlžit. To samozřejmě není nikomu příjemné, protože musíte počkat, až se vyčistí, abyste viděli, co děláte. Tomuto problému však lze předejít použitím několika jednoduchých opatření. Zde je 7 nejlepších způsobů, jak zabránit zamlžování zrcadla v koupelně.

Používejte koupelnové vyhřívané zrcadlo s odmlžovací podložkou

Odmlžovací podložka je kus materiálu, který můžete použít, abyste zabránili zamlžování koupelnového zrcadla. Odmlžovací podložka je skvělým řešením problému kondenzace vlhkosti na zrcadlech ve sprchách a koupelnách. Nejenže udrží vaše zrcadlo pěkně suché, když ho používáte, ale také pomáhá zabránit růstu plísní, které mohou být velkým problémem, pokud se včas neošetří!

Potření mýdlem

Mýdlový potěr je směs mýdla a vody, kterou nanesete na zrcadla, okna a další povrchy u kterých chcete zabránit jejich mlžení. Mýdlo pomáhá odstranit mlhu ze skleněných povrchů tím, že vytvoří bariéru mezi zrcadlem/oknem a vaším dechem. Mýdlový potěr lze použít v koupelně nebo v kuchyni – jen se ujistěte, že není vystaven přímému slunečnímu záření!

Vezměte kostku mýdla do koupele (stačí jakákoli značka) a jemně s ní potřete povrch zrcadla. Poté mýdlo z povrchu zrcadla vyleštěte ručníkem nebo utěrkou z mikrovlákna. Pokud mýdlo nejde snadno dolů, můžete hadřík navlhčit. Otírejte zrcadlo, dokud nebude povrch zcela čistý.

mýdlo

Obyčejná kostka mýdla je zázračný pomocník. Zdroj foto: Unsplash.com – Akshay Bandre

Ocet

Ocet slouží jako přírodní deodorant, dezinfekční prostředek a kromě toho také prostředek proti mlžení. K čištění zrcadel v koupelně ho lze použít tak, že roztok octa nanesete přímo na zrcadlo a setřete ho čistým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Ocet dokáže zamlžená zrcadla rychle zkrotit. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1. Tento roztok naneste na povrch zrcadla čistým hadříkem. Poté jej setřete jiným čistým hadříkem. Ujistěte se, že je povrch beze šmouh. Tato levná možnost je účinná přibližně týden.

Pěna na holení

Naneste si na prst trochu pěny na holení a rozetřete ji po povrchu zrcadla v koupelně. (Pěnu na holení můžete nastříkat přímo na povrch zrcadla). Otřete měkkým ručníkem nebo utěrkou z mikrovlákna. Tento jednoduchý trik funguje jako účinná bariéra proti usazování páry na povrchu zrcadla. Vaše sklo se nebude zamlžovat několik týdnů.

muž

Pěna na holení vytvoří ochrannou bariéru, která zabrání zamlžování. Zdroj foto: Unsplash.com – Supply

Glycerin

Tento speciální produkt můžete zakoupit v každé lékárně. Glycerin zřeďte vodou a povrch zrcadla otřete do sucha měkkým ručníkem. Protože glycerin není toxický, je tudíž bezpečný pro děti a domácí zvířata. Nemá tak dlouhý účinek, ale přesto zabraňuje zamlžování zrcadla během sprchování.

Použijte koupelnový odsávací ventilátor

Pokud se vaše zrcadlo během sprchování zamlžuje, je to s největší pravděpodobností proto, že se na jeho povrchu hromadí pára. Abyste zabránili vlhkosti v místnosti, umístěte do blízkosti zrcadla odsávací ventilátor, který pomůže vlhkost ze vzduchu odstranit.

Ujistěte se, že je při sprchování nebo koupeli zapnutý! Bude dobré, pokud čas od času vyčistíte jeho vnitřek od prachu nebo nečistot – to pomůže udržet hladký chod po delší dobu.

ventilátor

Po sprchování vždy používejte ventilátor, který vlhkost rozežene. Zdroj foto: Unsplash.com – Immo Wegmann

Používejte odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovače jsou skvělým způsobem, jak zabránit zamlžování zrcadla v koupelně. Lze je použít i v jiných místnostech domu než je koupelna. Obzvláště užitečné jsou, pokud žijete v oblasti s vysokou vlhkostí.

Při použití odvlhčovače se vlhkost odvádí ze vzduchu (a následně se shromažďuje), takže je k dispozici méně vodní páry, která kondenzuje na površích, jako jsou právě skleněná okna a zrcadla. To také znamená, že pokud máte v domovním vodovodním systému nějaké netěsnosti, které způsobují škody způsobené vodou, nebudou tyto netěsnosti již nadále přispívat ani k zamlžování zrcadla v koupelně!

Nejlepší věc na používání odvlhčovače? Stačí ho zapnout, když víte, že ho bude potřeba – například po sprchování nebo koupeli – a pak ho zase vypnout, když už z věcí, jako jsou sprchy/vany apod., žádná vlhkost nevychází. V dnešní době si navíc můžete dokonce už pořídit takové, které mají časovač, takže se o ně nemusíte starat a oni se automaticky vypnou či zapnou.

Používejte komerční sprej proti mlžení

Kromě výše zmíněných rad si také můžete koupit malou lahvičku komerčního spreje proti mlžení a použít ho před každým sprchováním. Většina lidí nemá čas stát a čekat, až se zrcadlo odmlží, takže je to ideální volba pro ty, kteří se chtějí vidět, když se ráno připravují do práce. Po skončení sprchování a osušení tedy neváhejte a nastříkejte sprej na zbývající zamlžená místa.

Závěr

Tento průvodce, který jsme sestavili na základě jednoduchých i pokročilejších metod, by vám měl pomoci v boji se zamlžováním zrcadla. Pokud zjistíte, že se zrcadlo v koupelně nebo jiné zapařené místnosti mlží, mějte na paměti tyto triky, které vám instantně pomohou.

Zdroj, Zdroj

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist