Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Minerální a organická hnojiva vs. fosfátová skla

Bře 1028 Autor: Redakce

fosfátové sklo hnojivo dlouhodobéHnojiv je na našem trhu nespočet, proto se vám pokusíme přiblížit novinky i klasiku v hnojivech. Standartně jsou používaná pevná minerální vodourozpustná hnojiva. Jde o umělá, chemicky vzniklá hnojiva, která dodávají rostlině základní prvky. Ale o tvorbě humusu nemůže být vůbec reč.

My doporučujeme fosfátová skla, která se zapravý do blízkosti kořenů. Jejich hlavní výhoda je v tom, že nejsou rozpustná ve vodě a rostlina je přijímá podle potřeby. Tato hnojiva sou tedy dosti selektivní a opravdu dlouhodobá.

Novinkou ve hnojení jsou organická hnojiva na bázi drobkůMykorhiza rostlina a houbyHlavní výhodou tohoto hnojiva je, že působí okamžitě a dlouhodobě. Jsou vyrobena z přírodnin jako je melasa, moučka či bobové slupky. Organická hnojiva působí podobně jako kompost, ale jejich aplikace i dávkování je mnohem jednodušší. Lze  zakoupit univerzální organické hnojivo, se kterým brzy na jaře prohnojíte celou zahradu.

K dostání jsou ale i hnojiva optimalizována speciálně pro různé druhy rostlin. Kvalitní organická hnojiva ve formě prášku mohou být obohacena o velmi potřebné spory mykorhizních hub.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist