Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2013

Zář 1320 Autor: Redakce

Ve dnech 17. až 21. září se v Praze v Letňanech koná tradiční veletrh, který je jedním z nejvýznamnějších veletrhů ve stavebnictví u nás a my stále rozdáváme vstupenky, napište si oně! Na své si přijdou nejen ti, kteří se chystají stavět, ale i všichni, kteří si chtějí nyní v době ekonomické krize ve stavebnictví například snížit energetickou náročnost svého domu nebo si postavit dům nový s velmi nízkými energetickými náklady, tzv. pasivní. Rekonstrukce a revitalizace domů, několik let velký hit našich sídlišť, se také stala jedním z hlavních témat veletrhu. Návštěvníka asi tolik nezajímá, že např. odvětrávané fasády panelovým domům sluší, jak nabízí jeden z vystavovatelů, spíš bude chtít vyřešit problémy uvnitř vlastního domu nebo bytu. Na veletrhu najdete například odborníky, kteří vám zdarma poradí, jak s výměnou neekologických zdrojů tepla za moderní úsporné vytápění či s instalací solárních termických systémů a jaké státní dotace můžete na tyto nové systémy čerpat.

Doporučujeme také zastavit se u výrobců a dodavatelů dřevostaveb. Přes všechny jejich nesporné kvality jsou sruby a roubenky u nás mezi novou výstavbou stále spíše popelkou, ale při jejich bližším zkoumání budete příjemně překvapeni.

for arch kamnaZajímavým tématem v oblasti vytápění jsou v této době tzv. „kotlíkové dotace“ expozice výrobců kotlů a kamen, kdy si můžete na poměrně velké ploše prohlédnout zhruba 30 českých i zahraničních automatických kotlů a kamen na dřevěná paliva a nechat si v tomto směru poradit. Některé z vystavovaných exponátů jsou přitom velice elegantní a působivé. A když nahlédnete do katalogů vystavovatelů, až žasnete, kolik zajímavých řešení se dá v poměrně jednoduché záležitosti vymyslet. I tady vám odborníci poradí jak nejvhodněji vytápět váš dům nebo vyřešit domácí kotelnu. Pak ale uděláte pár kroků, a jak uvidíte designové radiátory, okamžitě zapomenete na úsporná řešení, nabízející trochu ruční a také špinavou práci a zasněně hledíte na příjemnou eleganci. Seznámit se můžete nakonec i s podlahovým vytápěním a popřemýšlet, co je pro vaše obydlí nejlepším řešením.

FOR ARCH ale nepředstavuje jen stavební materiály a topení. Pokud například potřebujete vyřešit problémy s vlhkostí, máte se s kým poradit. Na veletrhu najdete celou řadu firem nabízejících nejrůznější také střešní krytiny, izolační materiály, čerpadla, obklady domů, výrobce oken a vchodových i interiérových dveří. Rozhodli jste se přistavět si zimní zahradu, pořídit si vestavěnou saunu nebo masážní vanu? Ani to nebude problém. Hledáte-li optimální podobu vaší zahrady, inspiruje Vás zde spousta nápadů a řešení včetně bazénů a koupacích jezírek, která se stala letos hlavním tématem veletrhu. Dále si prohlédnete pevná i přenosná zahradních posezení, oplocení nebo dokonce, jak uvádí jeden z výrobců „vyladěné ploty i brány“, bezpečnostní systémy a řadu dalších drobností. Na veletrhu je možné zakoupit i odbornou literaturu prakticky ze všech odvětví stavebnictví a vybavení domů,

Přestože nejde o hlavní z vystavovaných produktů, přijdou si na veletrhu na své i ti, kdo hledají již interiérová řešení. Expozice ložního a sedacího nábytku a některé designové kousky, včetně například restaurovaných historických kamen, ručně vyráběných křesel nebo dřevěných umyvadel příjemně dotvářejí atmosféru celého veletrhu.

Veletrh má samozřejmě i řadu doprovodných akcí, soutěží a seminářů, z nichž účastníky nepochybně zaujme právní poradenství a odborné semináře. Program je opravdu velmi bohatý.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist